printlogo


کد خبر: 1725303تاریخ: 1400/01/28 12:27
کم کاری تاریخی وزارت نفت در سواحل مکران/مصرف روزانه ۵ هزار متر مکعب از آب چابهار در منطقه آزاد
نماینده مردم چابهار در مجلس مطرح کرد؛
کم کاری تاریخی وزارت نفت در سواحل مکران/مصرف روزانه ۵ هزار متر مکعب از آب چابهار در منطقه آزاد
معین الدین سعیدی گفت: وزارت نفت در سواحل مکران کم کاری تاریخی را رقم زده به گونه ای که در این محدوده حتی یک متر لوله کشی گاز انجام نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در مجلس در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: متاسفانه هر روز پنج هزار مترمکعب از آب چابهار به منطقه آزاد داده می شود پیگیری ها برای الزام مسئولان آن برای خودکفایی در حال انجام است.
 
وی ادامه داد: الزام منطقه آزاد به تامین منابع آبی صنایع در دستور کار است تا آن ها از منابع آبی مردم استفاده نکنند که تلاشمان بر این است که با همکاری منطقه آزاد خودکفا شوند.
 
 سعیدی با بیان این که افزایش ظرفیت آب شیرین کن کنارک نیز مدنظر است، اظهار کرد: پروژه های فاضلاب چابهار و کنارک با هدف افزایش تعداد انشعابات نیز از دیگر موضوع هایی است که امسال با جدیت پیگیری می شود.
 
وی با اشاره به کم کاری تاریخی وزارت نفت در سیستان و بلوچستان، اذعان کرد: با وجود این که سواحل مکران از نظر شاخص های توسعه انسانی محروم ترین نقطه کشور محسوب می شود، متاسفانه هیچ اقدامی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی توسط وزارت نفت در این پهنه انجام نشده است.
 
به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس، در حالی که بیشترین مشکلات در حوزه سواحل مکران بوده که تاکنون وزیر نفت حتی یک بار هم از این محدوده بازدید نکرده است، به علت کم کاری ها وعده های وی در حد حرف باقی مانده است، انتظار می رود که وزارت نفت این پهنه ساحلی را جدی تر ببیند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1725303.html