printlogo


کد خبر: 1725491تاریخ: 1400/01/28 18:36
فعالیت تورهای کیش در یزد در شرایط سیاه کرونایی همچنان ادامه دارد!
یک بام دوهوای در اعمال محدودیت های کرونایی؛
فعالیت تورهای کیش در یزد در شرایط سیاه کرونایی همچنان ادامه دارد!
علیرغم اعمال محدودیت های کرونایی گویا همچنان تورهای یزد به کیش برقرار است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، با شیوع کرونا در دنیا و به ویژه در کشور ایران، گردشگری و خدمات وابسته به ان مانند حمل و نقل، هتل ها و دفاتر گردشگری از اولین گروه های شغلی بودند که دچار خسارت شدند و یک سال تحمل نبود مسافرت ها را بر دوش کشیدند.

یزد با توجه به اینکه یکی از ضلع های گردشگری ایران به حساب می آید از اسفند ماه سال 98 که ایران درگیر شیوع ویروس کرونا شد ضرر و زیان قابل توجهی را متحمل شد به ویژه اینکه هتلداران یزدی پیش از هر دوسترو و ابلاغیه ای خود در بستن و تعطیل شدن پیشگام شدند.

تاکنون چندین موج شیوع کرونا کشور را درنوردیده و تاکنون جان بیش از 66 هزار هموطن ایرانی را گرفته است و در هر برهه اعمال محدودیت ها بیشتر از هرکجا در همین بخش گردشگری و اصناف و بازاریان سوار شده است تا شاید بتوان با کاهش ترددها بین شهری و داخل شهری از تندوری این بیماری در مرگ و میر کاست.

 

با شروع سال جدید، با آدرس درست و غلط مسئولان سفرهای نوروزی از سرگرفته شد و حتی مراکز اقامتی و هتل ها در بسیاری از شهرها به ویژه یزد پذیرایی مسافران نوروزی بودند و مراکز گردشگری هم با فعالیت های نوروزی زمینه را برای ورود گردشگران فراهم کردند.

بعد از گذشت کمتر از 20 روز نتیجه مسافرت های نوروزی نمایان شد و ایران برخلاف همه ادعاهایی که در خصوص پشت سرگذاشتن پیک چهارم می شد وضعیت همه شهرهای کشور رو به قرمزی رفت و امروز بسیاری از شهرها رنگ سیاه به خود گرفته اند.

در روزهای سیاه کرونا گویا هنوز عده زیادی از مردم و مسئولان باور ندارند که وضعیت شیوع کرونا در پیک چهارم بسیار خطرناک تر است موج های قبلی است!

اماکن گردشگری یزد حتی پس از قرمز شدن وضعیت کرونا در یزد همچنان  تا چند روز پیش به فعالیت خود ادامه دادند و در یک تصمیم دیر هنگام با اعمال محدودیت های جدی این ماکن گردشگری موقتا تعطیل شدند.

در کنار همه سهل انگاری ها و وادادگی هایی که در ایام نوروز صورت گرفت متاسفانه هنوز در یزد شاهد برقراری تورهای گردشگری به کیش و شهرهای گردشگری هستیم.

 

پرواز یزد کیش که البته چارتر و به عبارتی دربستی است همچنان روزهای یکشنبه و چهارشنبه با مبلغی بیش از دو میلیون تومان انجام می شود و دفاتر خدمات سفر هم همچنان نسبت به فروش تورهای گردشگری به این جزیره اقدام می کنند.

البته ناگفته نماند که از چند روز گذشته فعالیت توری های یزدگردی متوقف شده و دفاتر گردشگری دیگر خدماتی در خصوص تورهای یزدگردی انجام نمی دهند اما بررسی ها نشان میدهد همچنان برخی تورهای خارجی به صورت همکاری با دفاتر تهران برقرار است.

اینکه در شرایط بسیار حساس کنونی چه میزان این تورها مورد استقبال مردم قرار میگیرد هم جای سوال است اما سوال اصلی اینکه منافع عده ای چه میزان بر سلامت مردم ارجحیت دارد که علیرغم همه جدیتی که در اعمال محدودیت ها وجود دارد هنوز پروازهای یزد کیش در قابل تورهای تفریحی تکمیل ظرفیت می شود!

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1725491.html