printlogo


کد خبر: 1726284تاریخ: 1400/01/31 08:44
مانع‌زدایی پروژه‌هایی که مسئولان قول افتتاح دادند/ پتروشیمی غرب کشور همچنان در هاله‌ای از ابهام
سرنوشت نامعلوم پروژه ای صنعتی پس از گذشت ۵ سال؛
مانع‌زدایی پروژه‌هایی که مسئولان قول افتتاح دادند/ پتروشیمی غرب کشور همچنان در هاله‌ای از ابهام
طی چند سال اخیر افتتاح پروژه های اشتغالزایی همچنان در هاله ای از ابهام است؛ درحالی مانع زدایی از آنها می تواند نقش موثری در جلوگیری از مهاجرت جوانان کردستانی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، سال 1400 مانند سالهای گذشته با توجه رهبر انقلاب اسلامی به مشکلات معیشتی و اقتصادی رنگ و بوی اقتصادی به خود گرفته است و اگر این مهم در سرلوحه اقدامات مسوولان قرار بگیرید مطئنن نقش مهمی در گشایش اقتصادی کشور دارد.

دولت تدبیر و امید با شانتاژهای خبری و تبلیغاتی توانست بیشترین رای مردم استان کردستان را جمع آوری کند و همین مردم در طول 8 سال فعالیت این دولت بیشترین وعده های دروغ را شنیدند و بیشترین صدمات را از لحاظ اقتصادی و معیشتی خوردند.

در طول 8 سال گذشته وعده ها و قول های آبکی افتتاح پروژه هایی اشتغالزایی زیادی به مردم داده شد که هیچکدام از آنها جهت حل مشکلات بیکاری و اقتصادی مردم به سرانجام نرسید.

یکی از مهمترین پروژه هایی اقتصادی استان کردستان که افتتاح و راه اندازی آن نقش موثری در کاهش بیکاری و افزایش بهبود معیشتی مردم دارد، پروژه پتروشیمی بعثت کردستان در شهر بیجار است.

این پروژه در سال 1395 توسط فرماندار بیجار در مراسم هفته بسیج در مسجد حضرت محمد (ص) اطلاع رسانی شد اما بعد از گذشت 5 سال از ایم وعده فرماندار بغیر از نصب یک تابلو در مسیر بیجار به دیواندره چیزی مشخص نیست.

محمد دره وزمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در گفتگو با یکی از پایگاه های خبری بیان داشت: پتروشیمی کردستان یکی از بزرگترین سرمایه گذاری صنعتی در استان کردستان به شمار می رود که می تواند در صنعتی شدن و اشتغال جویندگان کار در کردستان نقش پر رنگی ایفاء کند.

با گذری در رسانه ها اولین بار در سال 1396 خبر افتتاح پروژه پتروشیمی کردستان با حضور رییس جمهور در کردستان رسانه ای شده است اما بعد از گذشت چند سال افتتاح این پروژه همچنان در هاله ای ابهام است و در سفر آخر جهانگیری به کردستان مقرر شد این پروژه در بهار امسال یعنی در روزهای پایانی دولت تدبیر و امید کلنگ زنی شود.

واحد پتروشیمی بیجار اگر به عنوان تکمیل کننده پتروشیمی کردستان و توسعه صنایع پایین دستی در منطقه مورد نظر قرار بگیرد، می‌تواند دستاوردهایی همچون اشتغال آفرینی و توسعه تولید داخلی محصولات پتروشیمی را محقق نماید.

در حال حاضر بعد از گذشت پنج سال از این وعده موضوع پتروشیمی به کلاف سردرگم تبدیل شده است و همچون بسیاری از موضوعات دیگر استان کردستان به موضوعی لاینحل تبدیل شده است.

یکی از خبرهای که در روزهای پایانی اسفند 99 رسانه ای شد و مورد تعجب بود، خبر راه اندازی کارخانه در پایین دستی پتروشیمی کردستان بود.

در حالیکه بعد از گذشت 5 سال افتتاح این پروژه همچنان در هاله ای از ابهام است و هیچ مدیری به درستی جواب نمی دهد آیا این پروژه در دولت تدبیر و امید به سرانجام می رسید یا نه، برخی از مسوولان شهرستانی خبر از افتتاح کارخانه گروس نخ کردستان در مناطق پایین دستی پتروشیمی بعثت کردستان داده اند.

مدیر کارخانه پتروشیمی کردستان که در حال حاضر فقط یک تابلو دارد در نشست با فرماندار بیجار بیان داشت: پتروشیمی بعثت کردستان در بیجار افتتاح می شود و بزرگترین پروژه اقتصادی استان کردستان است که دارای 15 کارخانه پایین دستی است.

حال با مروری بر وعده های که هیچ وقت در استان کردستان به سرانجام نرسید این سوال در ذهن خوانندگان تداعی می شود، آیا دولت در مدت باقی مانده با تدبیر و احترام به شعار سال می تواند موانع سر راه افتتاح این پروژه های بزرگ اقتصادی در استان کردستان را بردارد تا جوانان تحصیلکرده این استان محروم مجبور به کولبری در مناطق صعب العبور و کوه های سر به فلک کشیده کردستان نشوند؟!

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1726284.html