printlogo


کد خبر: 1728522تاریخ: 1400/02/07 12:29
شاخصه‌های کاندیدای اصلح چیست؟
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخصه‌های کاندیدای اصلح چیست؟
ناصر ایمانی برای شناخت یک کاندیدای اصلح چندین شاخصه را نام برد که خداشناسی، تعهد و تجربه از مشخصه‌های کاندیدای اصلح محسوب می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ناصر ایمانی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: اینکه در انتخابات حق با مردم است شکی در آن نیست. مردم حق دارند به هرکسی که می‌خواهند رأی دهند اما مردم هم نزد خود و خداوند و نسبت به تکلیفی بر عهده آن‌هاست، وظیفه دارند که به بهترین فرد رأی دهند که به این نوع رأی‌گیری می‌گویند انتخاب اصلح.

وی درباه ویژگی یک کاندیدای اصلح گفت: کاندیدای اصلح کسی است که مردم توانایی‌های او را تجربه کرده باشند؛ یعنی رأی دادن به شخصی که مردم شناختی نسبت به توانایی او ندارند، از ریسک بالایی برخوردار است و عقل اجازه نمی‌دهد که چنین ریسکی را بپذیریم؛ درصورتی‌که باید به افراد و نامزدهایی که تجربه کار مدیریتی در سطح کلان دارند باید به آن‌ها رأی داد.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: کاندیدای اصلح باید عمیقاً اعتقاد داشته باشد که این کشور و این نظام و این انقلاب می‌توانند کشور را به شکوفایی و استقلال و سعادت برسانند؛ یعنی اعتقاد داشته باشد که با توانایی‌های داخلی می‌توان ایران را به یک کشور مترقی و پیشرفته تبدیل کرد.

ایمانی ادامه داد: کاندیدای اصلح باید ساده‌زیست و مردمی باشد و زندگی او در میان مردم باشد و درد و رنج مردم بفهمد و حس کند. کاندیدای اصلح باید به جد درصدد مبارزه با فساد در اشکال مختلف باشد.

چرا باید رأی داد؟

او با بیان اینکه توجه مردم به مشکلات معیشتی و روزانه خودشان است، گفت: مردم مشکلات معیشتی را نشان کم‌کارآمدی حکومت می‌دادند و برای همین هم مقداری واگرایی در میان مردم برای حضور در انتخابات وجود دارد اما مردم ما باید دقت کنند که در این ۴۰ سال از چه مسیری گذر کرده‌ایم؛ مسیری که هیچ ملتی در روی کره زمین نمی‌توانست از آن گذر کند و الان حضور داشته باشد اما ملت علاوه بر اینکه از این مسیر سخت گذر کرده و سرپا باقی مانده، دستاوردهایی هم برای کشور به ارمغان آورده است.

کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه مشکلات، در هیچ زمانی دچار کمبود کالا و قحطی نشد و حتی در زمینه‌های علمی دستاوردهای بسیار بزرگی داشتیم که قابل قیاس با قدرت‌های بزرگ جهانی است؛ دستاوردهایی مانند علوم هسته‌ای، فناوری نانو، سلول‌های بنیادی و صنایع نظامی.

ایمانی با اشاره به این نکته در این چهار دهه جمهوری اسلامی ایران در زمینه تأمین امنیت کارنامه درخشانی دارد، گفت: امروز از امنیت پایداری برخورداریم که واقعاً در میان کشورهای منطقه، کم‌نظیر است.

انتهای پیام


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1728522.html