printlogo


کد خبر: 1729281تاریخ: 1400/02/09 12:34
اگر امروز همه برای خدا کار می کردند، خرمشهرها آزاد می شد
رزمنده بردسیری حاضر در عملیات بیت المقدس:
اگر امروز همه برای خدا کار می کردند، خرمشهرها آزاد می شد
حیدر رهنما گفت: اگر امروز هم مثل زمان عملیات بیت المقدس همه برای خدا کار می کردند همه خرمشهر ها آزاد می شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، به بهانه سالروز آغاز عملیات بیت المقدس، به سراغ یکی از رزمندگان حاضر در این عملیات رفتیم تا از زبان او درباره این عملیات سرنوشت ساز و غرور آفرین بشنویم.

حیدر رهنما دانش آموز بردسیری کلاس سوم دبیرستان، که با تعدادی از دوستانش در مراسم تشییع پیکر شهید نیکورز تصمیم می گیرند تا برای دفاع از میهن و انقلاب اسلامی راهی جبهه شوند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس به خبرنگار ما، در رابطه با حضور خود در عملیات بیت المقدس گفت: اولین حضور من در جبهه در سن ۱۷ سالگی و در عملیات بیت المقدس بود.

وی افزود: من و یکی از دوستانم به نام کرم اسماعیل پور در مراسم تشییع شهید نیکورز تصمیم گرفتیم برای دفاع از کشور و اسلام داوطلب شویم.

رهنما تشریح کرد: بعد از گذراندن یک دوره آموزشی از پادگان قدس با قطار اعزام شدیم اهواز و به پادگان حمیدیه رفتیم و بعد از تجهیز در قالب ۵ گردان که از بچه های کرمان و هرمزگان و سیستان بودند وارد عملیات شدیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس نقش عملیات بیت المقدس و این ۵ گردان را در آزادسازی خرمشهر سرنوشت ساز خواند و گفت: شب دهم تعداد زیادی از بچه های ما شهید شدند و دوست من شهید کرم اسماعیل پور هم در همان شب دهم عملیات بیت المقدس شهید شد.

رهنما گفت: فرمانده محور عملیاتی ما شهید حمید عرب نژاد بود که بچه ها از رشادت هایش در عملیات فتح المبین زیاد تعریف می کردند.

وی افزود: شهید عرب معروف به حمید چریک بود و در همین عملیات بیت المقدس شهید شد.

این رزمنده دفاع مقدس ضمن اشاره به خوشحالی رزمندگان در زمان فتح خرمشهر گفت: ما در منطقه کوشک بودیم و وقتی اسرای عراقی را بالای ماشین ها در آن تعداد زیاد از جاده اهواز می بردند واقعا خدا رو شکر می کردیم و از اینکه خاک کشورمان را پس گرفته بودیم اشک شوق می ریختیم.

رهنما دانش آموز مدرسه خدمات بازرگانی سال ۶۱ و کشاورز قانع امروز بردسیری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه همرزمان شهیدش در پایان گفت: یادم هست به ما موقع مرخصی ۱۰۰ تومان پول دادند که ما رفتیم و تحویل سپاه دادیم و گفتیم ما برای رضای خدا می جنگیم نه برای پول، اگر امروز هم همه برای خدا کار می کردند همه خرمشهرها آزاد می شدند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1729281.html