printlogo


کد خبر: 1729926تاریخ: 1400/02/11 23:10
حیات و چرخ توسعه جامعه مرهون تلاش‌های کارگران است
تولیت آستان قدس رضوی:
حیات و چرخ توسعه جامعه مرهون تلاش‌های کارگران است
تولیت آستان قدس رضوی با تقدیر از تلاش‌ها و مجاهدت‌های کارگران گفت: هرروز، روز کارگر است زیرا چرخ توسعه جامعه به دست توانای کارگران درحرکت و حیات یک جامعه، مرهون تلاش و کار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی امروز هم‌زمان با روز جهانی کارگر در دیدار جمع محدودی از نمایندگان جامعه کارگری آستان قدس رضوی که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تالار ولایت حرم مطهر امام رضا(ع) انجام شد، ضمن تبریک روز کارگر از تلاش‌ها و مجاهدت‌های کارگران این نهاد مقدس قدردانی و اظهار کرد: هرروز، روز کارگر است زیرا چرخ توسعه جامعه به دست توانای کارگران درحرکت و حیات یک جامعه، مرهون تلاش و کار است.

 
تولیت آستان قدس رضوی بابیان اینکه بهترین و پرمعناترین سخن در خصوص کارگر را امام راحل بیان کردند که فرمودند «خدا هم کارگر است»، عنوان کرد: نفس کار کردن بسیار گرامی و ارزشمند بوده و خداوند شخص بیکار را دوست ندارد.
 
وی کار و اشتغال را سیره ائمه معصومین(ع) دانست و عنوان کرد: امیرالمؤمنین علی(ع) همواره در زندگی خود کار می‌کردند و نخلستان‌های فراوانی را آباد کردند، نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) به‌عنوان اشرف مخلوقات، کف دست کارگر را می‌بوسند و این امر نشان‌دهنده ارزش کار و تلاش در دین اسلام است.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: بر اساس آموزه‌های اسلامی کسی که برای اداره زندگی خانواده خود و کسب روزی حلال تلاش می‌کند، همانند فردی است که در راه خدا جهاد می‌کند، زیرا کار موجب عزت، شرافت و کرامت انسانی است.
 
وی در ادامه بر اهمیت نظم و انضباط کاری برای موفقیت در امور تأکید و خطاب به نمایندگان کارگران آستان قدس گفت: هر کاری را باید مهم برشمرد و نهایت دقت را برای انجام آن بکار برد و این توصیه‌ اسلام است، همان‌گونه که خداوند در تمام عالم نظم و دقت را جاری کرده است.
 
تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: قطعاً سال‌ها کار و تلاش در مجموعه آستان قدس رضوی تجربیات گران‌سنگی را برای کارگران این مجموعه مقدس به همراه داشته است، لذا از کارگران آستان قدس می‌خواهیم با استفاده از این تجربیات نوآوری و خلاقیت را در کارهایشان عملیاتی سازند و پیشنهاد‌های خود را برای بهبود هرچه بیشتر امور ارائه دهند.
 
گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان جامعه کارگری آستان قدس رضوی به بیان دغدغه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی دستوراتی در راستای پیگیری‌ و رفع مشکلات حوزه‌های کارگری حرم مطهر صادر کرد.
 
انتهای پیام/ 

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1729926.html