printlogo


کد خبر: 1731139تاریخ: 1400/02/15 19:00
نقش معلمان در تربیت نسل در تراز انقلاب اسلامی ویژه است
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:
نقش معلمان در تربیت نسل در تراز انقلاب اسلامی ویژه است
سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: معلمان دانش آموزان را پرورش فرهنگی، اخلاقی و علمی می دهند و باید نخبگان و مدیرانی را در تراز انقلاب اسلامی پرورش دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، سردار سید صادق حسینی ظهر امروز در مراسم تجلیل از معلمان کردستانی و گرامیداشت هفته بسیج فرهنگیان در یادمان شهدای گمنام سنندج اظهار کرد: باید تزکیه نفس قبل از آموزش باشد و امام راحل هم در منویات گهربار خود از معلمی به عنوان شغلی همتراز رسالت انبیا یاد کرده اند.

وی افزود: همانطور که پیامبران برای پرورش و تربیت مردم آمدند، معلمان هم همین گونه هستند و امروز وظیفه سنگین تری بر عهده دارند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: باید معلمان، دانش آموزان را پرورش فرهنگی، اخلاقی و علمی می دهند و نخبگان و مدیرانی را در تراز انقلاب اسلامی پرورش دهند.

سردار حسینی افزود: انتظار داریم معلمان ما شهید فهمیده ها را تحویل جامعه دهند و با پرورش نسلی متعالی آینده کشور را تضمین کنند.

وی خاطرنشان کرد: عملیات های روانی و هجمه های فرهنگی در جامعه زیاد است و باید ارزش های انقلاب اسلامی و شهدا را انتخاب کنیم و نشر دهیم.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس معلمان آموزش می دادند و پرورش می دادند و خودشان هم در سنگر دفاع می جنگیدند.

سردار حسینی افزود: در منویات حضرت آیت الله خامنه ای هم بر رفع دغدغه های معلمان تاکید شده است و امیدواریم این دغدغه ها کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: شرایط کرونایی موجب شده است که کلاس های درس برگزار نشود و این مهم وظیفه معلمان را سنگین تر کرده است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: در آینده ای نزدیک انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را در پیش داریم و معلمان نقش مهمی در تشویق مردم در انتخابات دارند.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای خدامحوری، رهبری ولی فقیه و مردم شکل گرفته است و عنصر مردم یکی از اساسی ترین پایه های انقلاب است و مردم همواره تمام کننده بوده اند.

رشید قربانی مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نیز در این مراسم اظهار کرد: شجره طیبه بسیج همواره طی چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی منشأ برکات بسیاری بوده و فرهنگیان بسیجی در دوران دفاع مقدس و پس از آن همواره نقش ویژه ای داشته اند.

 وی افزود: در دوران کرونایی نیز شاهد تلاش و همت مضاعف فرهنگیان استان بودیم و رتبه ۱۴ را از لحاظ  استفاده از شبکه شاد در سطح کشور کسب کردیم.

در پایان این مراسم نیز از معلمان نمونه کردستانی تجلیل به عمل آمد. 

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1731139.html