printlogo


کد خبر: 1731483تاریخ: 1400/02/17 10:32
جولان کرونا در هند با رکورد جدید ابتلای روزانه/۸۶۰ بیمار در آمریکا جان باختند
جولان کرونا در هند با رکورد جدید ابتلای روزانه/۸۶۰ بیمار در آمریکا جان باختند
همزمان با جان‌باختن هشتصد و شصت نفر بر اثر بیماری کرونا در آمریکا، بیش از ۳۸۰ هزار مبتلای جدید نیز در هند شناسایی شد که رکورد جهانی جدیدی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ میزان ابتلای روزانه به ویروس «کووید۱۹» در هند همچنان در حال ثبت رکوردهای جدیدی است و برای چندمین روز پیاپی بیشترین ابتلای روزانه جهانی در این کشور ثبت شد.

وزارت بهداشت هند بامداد امروز (جمعه) اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۴۱۴,۴۳۳ مبتلای جدید به ویروس کرونا را ثبت کرده که رکورد جهانی جدیدی در این زمینه است.

بر اساس این آمار، طی یک روز گذشته همچنین ۳,۹۲۰ هندی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند که بیشترین میزان از زمان آغاز همه‌گیری در این کشور است.

با احتساب آمار بیست‌وچهار ساعت گذشته، رقم کلی مبتلایان به ویروس کرونا در هند به ۲۱,۴۸۵,۲۸۵ نفر و تعداد جان‌باختگان آن نیز ۲۳۴,۰۷۱ تن رسید.

بیماران هندی بعد از آمریکا، ۱۳.۷۲ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۸,۹۴۴ مبتلا در این کشور در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

این در حالی است که پیش از این، رکورد بیشترین میزان ابتلای روزانه به ویروس کووید۱۹ در جهان، با ۳۰۷،۵۸۱ نفر در آمریکا ثبت شده بود.

 

 

شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در ایالات متحده نیز علی‌رغم واکسیناسیون گسترده و طرح‌های دولت جدید این کشور برای مهار این همه‌گیری، همچنان در حال افزایش است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۴۷,۸۱۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز  ۸۶۰ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۳۳,۳۶۹,۱۹۲ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۵۹۴,۰۰۶  تن افزایش یافت.

بیماران آمریکایی، ۲۱.۳۰ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۹,۲۷۹ بیمار در آمریکا در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.

افزایش مبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۱۵۶ میلیون نفر در حالی است که به دلیل گسترش سویه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا از جمله کرونای انگلیسی، برزیلی، آفریقای جنوبی و هندی در قاره‌های مختلف، رنگ کشورهای زیادی قرمز شده است.

 

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1731483.html