printlogo


کد خبر: 1731989تاریخ: 1400/02/18 16:04
پلمپ کرونایی ۱۱۵ صنف متخلف/ هشدار شیوع کرونای هندی و آفریقایی در کهگیلویه و بویراحمد
در نشست ستاد کرونای کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد؛
پلمپ کرونایی ۱۱۵ صنف متخلف/ هشدار شیوع کرونای هندی و آفریقایی در کهگیلویه و بویراحمد
نشست ستاد کرونای کهگیلویه وبویراحمد در ساختمان دولت برگزار شد در این نشست هشدارهایی در خصوص ویروس کرونای هندی و آفریقایی داده شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس ظهر امروز نشست ستاد کرونای کهیگیلویه و بویراحمد در سالن دولت برگزار شد.

پرویز یزدانپناه در نشست ستاد کرونا گفت: بیمارستان نرگسی آماده افتتاح است و باید برق و موتورخانه را در اختیار دانشگاه قرار داده تا در هفته آینده افتتاح شود.

یزدانپناه با بیان اینکه بیمارستان دهدشت، قرار است بیمارستان الحاقی به آن اضافه شود و تجهیزاتی برای اتاق ای سی یو در نظرگرفته شده است، گفت:  دو سی تی اسکن توسط بانک جهانی که به وزارت بهداشت تحول داده شده بود به بیمارستان نرگسی گچساران اختصاص خواهد یافت.
 
وی با بیان اینکه تجمعات در شهرستان دنا روند افزایشی دارد و مابقی شهرستان به نسبت بهتر است گفت:  شهرستان بویراحمد از وضعیت قرمز خارج و به نارنجی تبدیل شد اما شهرستان کهگیلویه و باشت همچنان قرمز است.
 
وی افزود: در استان های  بوشهر فارس خوزستان کرونای جهش یافته هندی هندی و آفریقایی مشاهده  شده است و باید از ورود آن به استان جلوگیری کرد.
 
بانشی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج‌ در این نشست گفت: ۲۹۳۳ بازدید از اصناف درصورت گرفت که پدر  ۴ شاخص انجام گرفته شده  ۸۲ درصد بهداشت فردی ۸۷ درصد ماسک خدمت گیرندگان ۸۱  درصد رعایت فاصله گذاری و ۸۴ درصد تهویه مناسب ثبت شده است.
 
وی افزود: ۱۳۲ اخطار قضایی و ۱۱۵ پلمپ انصاف صورت گرفت.
 
معاون سیاسی استاندار در این نشست گفت: در شرایط حاضر حرکت منفی ویروس انگلیسی مشاهده می شود این ویروس در انگلستان و کشورهایی اروپایی مشکلاتی ایجاد کرد، برای کنترل این خیز به وزارت بهداشت و مسئولان کادر درمان استان خداقوت گفته می شود.
 
جمالی با بیان اینکه خستگی در رعایت پروتکل های بهداشتی از ابتدای ویروس دیده می شود اما عادی انگاری در ایام نوروز و تجمعات خانوادگی و عزاداری ها مشکل محسوب می شود، گفت: از خانواده هایی که رعایت پروتکل ها را در مراسمات عزا داشتند تشکر و سپاس گذاریم.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه معاون درمان وزارت بهداشت به مدیریت مسئولان استان اشاره کرد و گفت: خیز کرونا شیب صعودی داشت اما با همکاری مردم و تلاش کادر درمان و مسئولان شاهد سیر نزولی این بیماری بودیم، این همکاری در عرصه های مختلف مانند انتخابات با همکاری مردم مشاهده شد.
 
جمالی با بیان اینکه ویروس هندی و آفریقایی خطر ساز است، گفت: در شرایط گسترش ویروس هندی و آفریقایی در استان های همجوار بهترین شیوه مقابله استفاده  استفاده از ماسک است.
 
انتهای پیام/

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1731989.html