printlogo


کد خبر: 1733126تاریخ: 1400/02/21 16:36
مافیای زباله چه کسانی هستند؟
فیلم؛
مافیای زباله چه کسانی هستند؟
دیگر جایی در مازندران باقی نمانده که از تیررس زباله در امان مانده باشد، این را می‌توان از میزان تولید زباله در مازندران که هزار و دویست گرم به ازای هر نفر است، فهمید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، هنوز نوع نگاه به زباله و پسماند به اولویت تبدیل نشده و خطری که محیط زیست را تهدید می کند، هم به درستی احساس نشده است.

دیگر جایی در مازندران باقی نمانده که از تیررس زباله در امان مانده باشد، این را می‌توان از میزان تولید زباله در مازندران که ۱۲۰۰ گرم به ازای هر نفر است، فهمید. همه این‌ها در حالیست که سرانه تولید زباله در دنیا ۳۰۰ گرم به ازای هر نفر و در کشور ۹۰۰ گرم به ازای هر نفر است.

مسئولان استانی باید از حوزه شعار خارج شوند و به ارائه راهکارهای اجرایی بپردازند؛ امروز حال استان های شمالی، به خصوص مازندران در مورد زباله هایی که آن را فراگرفته است، هیچ خوب نیست و سال ها است که این معضل وجود دارد و بیشتر صحبت‌ها در حد شعار باقی مانده است.

در میزگردی باحضور اساتید، کارشناسان، فعالان حوزه محیط زیست و مسئولین استانی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان به بررسی علمی راه های مدیریت زباله در مازندران پرداخته شد.

بخش دوم را ببینید:


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1733126.html