printlogo


کد خبر: 1733165تاریخ: 1400/02/21 19:14
پنج کمیته تخصصی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی تشکیل شد
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:
پنج کمیته تخصصی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی تشکیل شد
کریمی گفت: پنج کمیته تخصصی شهدا و اشخاص، جغرافیا، فرهنگی، اجتماعی و نظامی تشکیل شده که در راستای نظارت بر محتوای کمیته ها سه کارگروه نطارت تشکیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی عصر امروز در نشست دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری جلوگیری از تحریف و فراموشی دفاع مقدس است استان مرکزی از سال های گذشته برای این مسئله برنامه ریزی های جدی انجام داده است.

وی افزود: از شش سال گذشته با تشکیل ستاد پیشینه رزم استان مرکزی بازخوانی و تبیین نقش استان مرکزی در دفاع مقدس آغاز شد و بسیاری از علاقمندان با توجه به علاقمندی و دغدغه ای که داشتند در این ستاد مشغول شدند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: با تشکیل ستاد کنگره شهدای استان مرکزی فعالیت در راستای بازخوانی و تبیین نقش استان در دفاع مقدس شکل جدیدی به خود گرفت و کار به شکل ویژه ای دنبال شد که بیش از ۱۸ اجلاسیه تخصصی و یک هزار برنامه فرهنگی در راستای کنگره در سال ۹۸ برگزار شد.

وی بیان کرد: در سال گذشته با تشکیل ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس فعالیت ها با محوریت کنگره شهدا ادامه پیدا کرد و استان مرکزی توانست بیش از ۵ هزار برنامه در این راستا برگزار کند.

کریمی با بیان اینکه در سالجاری برنامه های مرتبط با دفاع مقدس در دو بعد تهیه دانشنامه استانی دفاع مقدس و ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت دنبال می شود،گفت: در راستای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان پیشرفت های بسیار خوبی انجام شده که تهیه بیش از ۶۲۵ مدخل تنها بخشی از اقدامات است.

وی گفت: نقش کلیه اقشار ، نهادها ،اماکن ، دستگاه ها و گروه های مردمی در دانشنامه دفاع مقدس به طور ویژه بررسی می شود که در این راستا سلسله جلسات تخصصی با دستگاه ها و گروه های زیادی برگزار شده است. 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: شورای عالی دانشنامه استانی دفاع مقدس با حضور اساتید دانشگاه ها و پیشکسوتان دفاع مقدس تشکیل شده که ریاست آن بر عهده فرمانده محترم سپاه روح الله است.

وی ادامه داد: همچنین پنج کمیته تخصصی شهدا و اشخاص، جغرافیا، فرهنگی، اجتماعی و نظامی تشکیل شده که در راستای نظارت بر محتوای کمیته ها سه کارگروه نطارت تشکیل شده است.

کریمی گفت: کارگروه های نظارت در بخش های محتوایی ، علمی و ادبی فعالیت می کنند که در بخش محتوایی برای جلوگیری از تحریف ، در بخش علمی برای ساختار دایره المعارفی و برای اقدامات ویراستاری کارگروه ادبی مشغول به فعالیت هستند.

وی خاطر نشان کرد: جلسات دانشنامه دفاع مقدس به طور منظم در هفته برگزار می شود و انتظار داریم با مشارکت و یاری دستگاه های فرهنگی و خصوصا رسانه ها بتوانیم در راستای تهیه دانشنامه استانی دفاع مقدس موفق عمل کنیم و بار دیگر افتخاری دیگر برای استان مرکزی که مرکز شهادت محسوب می شود به ثبت برسانیم.

انتهای پیام/ 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1733165.html