printlogo


کد خبر: 1733230تاریخ: 1400/02/22 07:53
نقش زیرساختی هیئات مذهبی در گسترش پیام انقلاب اسلامی/ صدا و سیما اطلاع‌رسان است
مدیر شبکه رادیو زیارت مطرح کرد؛
نقش زیرساختی هیئات مذهبی در گسترش پیام انقلاب اسلامی/ صدا و سیما اطلاع‌رسان است
افشار با بیان اینکه نقش صدا و سیما اطلاعرسانی و فرهنگ‌سازی است افزود: زیرساخت‌های فرهنگی برای آماده‌سازی جامعه بره منظور پذیرش پیام انقلاب اسلامی و سیدالشهدا(ع) در اختیار هیئت‌های مذهبی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ هادی افشار،  مدیر شبکه رادیو زیارت شب گذشته در نشست شکرانه خدمت خادمین هیات رزمندگان اسلام مشهد در حسینیه جامعه الحسین(ع) ضمن تأکید بر اهمیت حضور نیروهای انقلابی و ارزشی در انتخابات به عنوان تکلیف اظهار کرد: مشارکت در انتخابات در رأس همه بخش‌های جامعه بر عهده پرچمداران امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) است.

وی افزود: رزمندگان اسلام خط شکن ها و علمداران هیات‌ها هستند چراکه پرچم حسینی را در این سال ها بر دوش گرفتند و امروز پرجم شهید چمران دوباره در فلسطین و لبنان به اهتزاز در می‌آید و موشک‌های اصابت کرده به اسرائیل از همان زمان دفاع مقدس هدف‌گذاری شده است.

معاون صدا وسیمای خراسان رضوی با اشاره به اینکه اگر در یمن سربلندی را برای رزمندگان اسلام شاهد هستیم پرچمداری این حرکت در اختیار شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی است گفت: امروز اگر یاد و خاطرات شهدای مدافع حرم را گرامی می داریم برخاسته از آموزه های مجالس حسینی است.

افشار ادامه داد: ضعف. ها و کوتاهی ها در طی چندین سال اخیر به صورت عمدی توسط برخی مسئولان پیاده‌سازی شده و مردم درتنگنای معیشتی و به سختی در حال سپری کردن زندگی هستند لذا اگر در زمینه‌های فرهنگی در جامعه کاستی هایی وجود دارد باید خودمان را زیر سؤال ببریم و باید کم کاری ها را بررسی کنیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت جذب جوانان در هیئات و مجالس مذهبی افزود: سال ۵۷ باوجود نبود رسانه و روزنامه انقلاب اسلامی برگرفته از این هیئت ها و نام امام حسین(ع) محقق شد و شور راهپیمایی مردم نظام استبدادی طاغوت را سرنگون کرد.

مدیر شبکه رادیو زیارت تصریح کرد: جمله محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته یعنی همین مردمی که با نام اهل بیت(ع) محالس برپا می‌کنند و امروز در ماه های شعبان و رمضان در سطح شهر مشهد در محالس مختلف اقدامی مبارک رقم خورد.

وی با بیان اینکه نقش صدا و سیما پوشش خبری، اطلاعرسانی و فرهنگ سازی است افزود: زیرساخت‌های فرهنگی و آماده سازی جامعه برای پذیرش پیام انقلاب اسلامی و سیدالشهدا(ع) در اختیار هیئت‌های مذهبی است.

افشار با اشاره به ضرورت امر به معروف و نهی از منکر  در جامعه خاطرنشان کرد: متاسفانه فساد بخشی از جامعه را گرفته و فرهنگ آسیب دیده است لذا باید در گوشه های این باغ گل کاری و درختکاری جدید شود و برای امر به معروف در شهر باید از هیئات مذهبی به عنوان شاخص های این شهر کمک گرفته شود.

وی افزود: موظف هستیم در همه ظرفیت‌های دینی، ارزشی و انقلابی در تمام زمان ها اطلاع‌رسانی و پوشش برنامه و فراهم کردن زمینه انتشار این ظرفیت ها را داشته باشیم.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1733230.html