printlogo


کد خبر: 1733357تاریخ: 1400/02/22 12:11
شکست پروژه دوقطبی سازی کاذب
یادداشت؛
شکست پروژه دوقطبی سازی کاذب
با بررسی صوت منتشر شده ظریف نکات نشان می دهد این تناقض ها در سخنان ظریف یک هدف اصلی را دنبال می کند و آن تلاش برای توجیه وکاستن از بار ناتوانی و ناکارآمدی تفکر غربگرا در کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، ابوالفضل سرگزی در یادداشتی نوشت: با بررسی صوت منتشر شده ظریف نکات بسیاری در خصوص تفکرات و اهداف جریان غربگرا در کشور روشن شد، اما بطور کلی می توان دریافت که توسل به این خلاف‌گویی‌ها و تناقض ها در سخنان ظریف یک هدف اصلی را دنبال می کند و آن تلاش برای توجیه وکاستن از بار ناتوانی و ناکارآمدی تفکر غربگرا در کشور است تا ضعف های مدیریتی خود را به دخالت‌های میدان و نگذاشتن‌های نظام و البته مقصر دانستن مردم در مشکلات کشور به علت انتخاب راه حاج قاسم سلیمانی در مقابل دیپلماسی ناکارآمد (!) مرتبط کند و به طور مشهودی پروژه نپذیرفتن مشکلات فعلی را رقم بزنند.

با صوت ظریف مشخص شد وزیر اعتقاد چندانی به امنیت و منافع ملی ندارد و نمی‌تواند نماینده مناسبی برای افزایش اقتدار کشور در عرصه بین‌المللی باشد ، باید گفت در شرایط فعلی و عدم اقبال مردم به این تفکر در نتیجه شکست های پی در پی در کشور و وارد آمدن ضربات این ناکارآمدی بر زندگی مردم، این تفکر تنها راه کسب حداقل رای را ایجاد دوقطبی کاذب میدان_دیپلماسی می دید که ناکارآمدی خود را توجیه کند؛ و به جامعه القا کنند که ساده ترین راه برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مذاکره است.

این نکته بدیهی است که هدف دیپلماسی و میدان یکیست و در دنیایی که کشورها برای رسیدن به اهدافشان از خلق داعش خونخوار ابایی ندارند، بدون داشتن پشتوانه منطقه ای و قدرت نرم کشور هیچ مذاکره ای راه به جایی نخواهد برد و این اشتباه قطعی و امری نشدنی است که وزیر خارجه جمهوری اسلامی به دنبال حل سطح منازعه جریان خیر و شر با دیپلماسی باشد که اگر چنین شود بطور قطع بناست از خطوط قرمزی در مذاکره با دشمن عبور شود.

اساسا ماهیت دیپلماسی به تنهایی در هیچ کجای دنیا موضوعیت دائمی ندارد بلکه یکی از روش های رسیدن به یک هدف از جمله تجارت خارجی، حفظ و ارتقای امنیت، تعامل فرهنگی و... برای مردم آن کشور است. پس بیان عباراتی از این قبیل که اقتصاد یا فرهنگ یا امنیت و قدرت نظامی کشور فدای دیپلماسی شود کاملا غیرمنطقی و غلط می باشد.دیپلماسی در هیچ کجای دنیا هدف جامع نیست مگر اینکه دستگاه دیپلماسی دولت دنبال اهدافی غیر متعارفی باشند و به عبارتی مذاکره برای مذاکره باشد نه برای منافع مردم و کشور(!) ، نباید انتظار داشته باشند تمام ابزارهای قدرت نرم جمهوری اسلامی در دنیا تعطیل شود چون جریانی ادعا می کنند که زبان دنیا را خوب بلدند!

این پروژه با بیان روشنی از دونوع تفکر در حوزه دیپلماسی کشور و ترسیم تقابل حقیقی "دیپلماسی عزتمندانه _دیپلماسی منفعلانه" توسط رهبر معظم انقلاب شکست خورده و به عبارتی چینش بازی عوض شد و برای جامعه روشن شد اگر مقاومت میدانی سردار نبود با این دیپلماسی منفعلانه ایران کاملا مهار و ناامن شده بود همچنین جریان رسانه ای گسترده نپذیرفتن مسوولیت شکست و ناتوانی که توسط جریان غربگرا با رویکرد و اهداف انتخاباتی کلید خورده بود نتوانست به مظلوم نمایی خود ادامه دهد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1733357.html