printlogo


کد خبر: 1739857تاریخ: 1400/03/12 11:10
اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه شاخص ویژه ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد در استان کرمان
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان خبر داد؛
اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه شاخص ویژه ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد در استان کرمان
حسین انجم شعاع گفت: همه علمای بزرگ و کشورهای مسلمان در طول تاریخ آرزوی تشکیل حکومت اسلامی را داشتند و این امام بود که آرزوی آنها را به منصه ظهور رساند و با حضور مردم و پشتیبانی آنها و با تقدیم شهدای زیادی در این مسیر سرانجام انقلاب به پیروزی رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، حسین انچم شعاع رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن ۱۴ خرداد سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) اظهار کرد: با توجه به ابنکه درآستانه سی و دومین  سالگرد ملکوتی حضرت امام (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد قرار داریم، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به همراه سایر نهادها ۵۰ برنامه شاخص در شهر کرمان و بیش از یکصد برنامه شاخص در استان برگزار خواهد کرد.

وی گفت: حضرت امام شخصیتی کم نظیر و شاید بی نطیر بعد از ائمه معصومین (علیهم السلام) بود، او با چنین شخصیتی توانست در مقابل ظلم و استکبار بایستد و انقلاب را به پیروزی برساند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان افزود: حضرت امام (ره) از لحاظ فقهی، عرفانی، فلسفی و علمی در صدر بسیار بالایی قرار داشت و سخن گفتن در رابطه با چنین شخصیتی بسیار سخت است.

انجم شعاع با بیان اینکه کل جهان تحت تاثیر شخصیت حضرت امام (ره) قرار گرفتند، عنوان کرد: همه علمای بزرگ و کشورهای مسلمان در طول تاریخ آرزوی تشکیل حکومت اسلامی را داشتند و این امام بود که آرزوی آنها را به منصه ظهور رساند و با حضور مردم و پشتیبانی آنها و با تقدیم شهدای زیادی در این مسیر سرانجام انقلاب به پیروزی رسید.

وی بیان کرد: همه باید تلاش کنیم شخصبت امام  (ره) را به نسل جوان و کسانی که حضرت امام (ره) را درک نکردند معرفی کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: یکسری خصوصیاتی که حضرت امام (ره) را سرآمد کرد این بود که هیچگاه زیر بار ظلم و زور نرفت و با کشورهایی که می خواستند ایران را زیر بار ظلم قرار دهند مبارزه کرد و ایستاد.

انجم شعاع، استکبارستیزی و حمایت از مردم فقیر و رنج کشیده را از دیگر خصوصیات برجسته حضرت امام (ره) عنوان کرد و گفت: باید در زمینه اندیشه های حضرت امام (ره)، زندگی به سبک اسلامی، تحصیلات علمی، فقهی و فلسفی و اینکه امام (ره) اهل نماز شب، سیر و سلوک زیاد کار شود و کسانی می توانند این خصوصیات حضرت امام (ره) را به خوبی درک کنند که به مظاهر دنیوی آلوده نشده باشند و کسانی که دارای اهداف معنوی باشند، می توانند در مسیر امام حرکت کنند.

وی تاکید کرد: حضرت امام (رحمت الله علیه) به گردن تک تک ما حق دارند زیرا اگر ایشان نبودند معلوم نبود سرنوشت کشور ما چه می شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان ابراز کرد: اگر بخواهیم راه امام ادامه پیدا کند باید مردم را تشویق و ترغیب کنیم که حضور حداکثری در پای صندوق های رأی داشته باشند زیرا در این روزها دشمن تمام تلاش خود را می کند تا با برخی شبهه افکنی ها و بلد کردن برخی مشکلات اقتصادی اجازه ندهد مردم پای صندوق های رأی حاضر شوند.

انجم شعاع به برنامه های شورای هماهنگی در این ایام اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی بیشتر برنامه ها در فضای رسانه ای و تبلیغات میدانی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ۱۵ خرداد منشا تحول در کشور ما بود، اذعان کرد:  امام (ره) حرکت شورانگیز خود را از ۱۵ خرداد ۴۲ شروع کرد و این قیام خونین  باعث پیروزی شد و حضرت امام (ره) این  روز را عزای عمومی اعلام کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان همچنین به زعامت رهبری اشاره و ابراز کرد: پس از رحلت حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) مردم دغدغه این را داشتند که پس از وی چه کسی سکان کشور را بدست خواهد گرفت.

انجم شعاع، انتشار پوستر امام در کلام شهدا، انتشار مجموعه پوستر نمایشگاهی «عبد صالح»، چاپ کتاب ولایت در کلام شهدا،چاپ و توزیع پوستر مجموعه نمایشگاهی آفتاب، چاپ و توزیع کتاب کودک با موضوع حضرت امام (ره)، اجرای مسابقات و جشنواره را از جمله برنامه های فرهنگی در این ایام عنوان کرد.

وی همچنین به برگزاری برنامه های مختلف به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد اشاره کرد و گفت: مراسم ارتحال حضرت امام در عصر روز پنجشنبه ۱۳ خرداد ساعت ۶ و نیم عصردر گلزار شهدا و همچنین صبح جمعه ۱۴ خرداد ساعت ۶ و نیم صبح همراه با دعای پرفیض ندبه و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حائری زاده کارشناس برنامه سمت خدا برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان خاطرنشان کرد: مراسم بزرگداشت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد  عصر جمعه ۱۴ خرداد ساعت ۸ و نیم با سخنرانی سردار معروفی در تکیه عباسعلی برگزار خواهد شد.

انجم شعاع، مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) و همچنین شهادت امام جعفر صادق (ع) در روز شنبه ۱۵ خرداد ساعت ۲۱ در مهدیه متوسلین امام زمان (عج)، مراسم بزرگداشت قیام خونین ۱۵ خرداد و شهادت امام جعفر صادق (ع) یکشنبه ۱۶ خرداد ساعت ۲۱ توسط هیئت بیت الاحزان در خیابان ابوحامد، برگزاری هشتمین سوگواره تعزیه کشوری به مناسبت ارتحال حضرت امام (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد از هشتم تا ۱۶ خرداد را در ده زیار مسجد حضرت جوادالائمه (ع) و همچنین برگزاری همین مراسم در زنگی آباد روز جمعه ۱۴ خرداد ساعت ۶ و نیم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حائری زاده را از دیگر برنامه ها عنوان کرد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1739857.html