printlogo


کد خبر: 1741227تاریخ: 1400/03/18 12:38
دریافت کنندگان دوز اول واکسن کرونا نگران فاصله تزریق نباشند
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان:
دریافت کنندگان دوز اول واکسن کرونا نگران فاصله تزریق نباشند
حسین صافی زاده گفت: دریافت کنندگان دوز اول واکسن روسی اصلا نگران نباشند به محض وارد شدن این واکسن به کشور به آنان تزریق خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین صافی زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان  در گفتگو با راه آرمان اظهار کرد: در حال حاضر دوز دوم واکسن روسی وارد کشور نشده است به محض اینکه وارد کشور شود و وزارت بهداشت در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی استانها قرار دهد حتما به دریافت کنندگان دوز اول تزریق خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا کسانی که دوز اول را دریافت کرده اند تا زمان رسیدن دوز دوم دچار مشکل نخواهند شد؟، اذعان کرد: دریافت کنندگان دوز اول می توانند تا ۹۰ روز صبر کنند.

صافی زاده تصریح کرد: کسانی که دُز اول را دریافت کرده‌اند نگران طولانی شدن فاصله تزریق دُز دوم نباشند چون دُز اول تا حد زیادی ایمنی پایه ایجاد می‌کند. اغلب واکسن‌هایی که تا کنون در دسترس است، با این وقفه ایجاد شده، مشکلی نخواهند داشت.

وی گفت : به محض ورود محموله‌ها با یک فاصله زمانی منظم، تزریق براساس اولویت‌ها انجام می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان همچنین در رابطه با اینکه کدام یک از واکسن ها با کیفیت تر هستند، بیان کرد: واکسنی که بیشتر در دسترس است با کیفیت تر است.

صافی زاده اذعان کرد: متاسفانه شایعاتی بین مردم رد و بدل می شود مبنی بر اینکه کسانی که واکسن کرونا را دریافت می کنند به بیماری مبتلا خواهند شد، مردم به این شایعات توجه نکنند.

وی بیان کرد: البته کسانی بودند که بعد از دریافت واکسن به بیماری کرونا مبتلا شده اند  دلیل آن تزریق واکسن نبوده بلکه این بیماری بصورت پنهان در آنها وجود داشته که با تزریق نمود پیدا می کند و کسانی که مبتلا می شوند بیماری آنها بسیار خفیف است و خیلی زود هم بهبود پیدا می کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان افزود: برای اینکه بتوانیم زنجیره این بیماری را قطع کنیم همه باید واکسن را دریافت کنند.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1741227.html