printlogo


کد خبر: 1746296تاریخ: 1400/04/04 12:38
دعا و آمادگی برای عصر ظهور مهمترین وظیفه منتظران است
کارشناس مذهبی مطرح کرد؛
دعا و آمادگی برای عصر ظهور مهمترین وظیفه منتظران است
حجت الاسلام محمد غلامی گفت: امام زمان (عج) یک مصلح جهانی است و ما قبل از اینکه ظهور ایشان را برای رفع مشکلات خود بخواهیم باید خود را برای یاری رساندن به حکومت جهانی آن حضرت آماده و مهیا کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: "اعتقاد" بنیان اصلی زندگی است؛ یعنی آنچه را که انسان در میدان عمل انجام می دهد، بی تردید به ساختار اعتقادی او بر می گردد، از این رو اگر انسان دارای اعتقاد صحیح و مستحکم باشد؛ در صحنه، گرفتار لغزش و دو دلی نخواهد شد. مهمترین چیزی که به اعتقاد درست شکل می دهد، معرفت است.

حجت الاسلام محمد غلامی ادامه داد: با تحصیل معرفت می توان به این نتیجه رسید که امام زمان (عج) تداوم بخش امامت ائمه هدی (ع) و طریق معرفت به آفریدگار است.

وی افزود: مهدویت فکر و اندیشه ای است که آثار اجتماعی فراوانی دارد؛ مهمترین آنها؛ از بین بردن یاس و نا امیدی از پیکره اجتماع است.

این کارشناس تصریح کرد: مهدویت یعنی امیدواری به آینده ای روشن و پیامی رهایی بخش به بشر سَر خورده و ستم دیده و اینکه روزی یک مرد الهی خواهد آمد و  آنچه مردم بدان امید دارند، تحقق خواهد بخشید.

حجت الاسلام غلامی گفت: یک مسلمان باور قطعی دارد که تنها نظام اجتماعی که می تواند به خواسته های مشروع او به طور کامل پاسخ دهد و نظامی بر اساس حق و عدالت شکل دهد، نظام زیبای حکومتی اسلام است که شکل کامل آن در عصر ظهور ولی عصر (عج) تحقق می یابد.

وی افزود: بنابراین اعتقاد به وجود مقدس مهدی موعود (عج) امید را در دل ها زنده می کند. انسانی که معتقد به این اصل است؛ نا امید نمی شود، چون می داند یک پایان روشن حتمی وجود دارد و سعی می کند که خودش را به آن برساند و از حرکت نمی ایستد بلکه برای ظهور دعا می کند و در برایر سختی ها و ناملایمات تن به شکست نمی دهد.

این کارشناس ادامه داد: مهدویت در راستای مسئله امامت و در امتداد نبوت و خاتمیت است، از این رو در مرحله حساس از تاریخ آغاز شده و تا امروز ادامه یافته است.

وی گفت: یکی از وظایف منتظران در عصر غیبت دعا برای ظهور آن حضرت است؛ از امام عصر (عج) روایت داریم که می فرمایند «أَکْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِکَ فَرَجُکُم» یعنی بسیار دعا کنید برای تعجیل فرج که آن فرج شما است.

حجت الاسلام غلامی بیان کرد: دعا برای امام زمان (عج) سبب زیاد شدن نعمت ، اظهار محبت قلبی و نشانه انتظار ، زنده کردن امر اهل بیت(ع) و مایه ناراحتی شیطان و نجات یافتن از فتنه های آخر الزمان است.

این کارشناس افزود: یکی از مهم ترین مسایلی که امروزه باید در خصوص امام عصر (عج) به آن توجه کرد، معرفت نسبت به آن حضرت است.

وی ادامه داد: وظیفه دیگر ما در برابر امام زمان (عج) شناختن حضرت است بنابرحدیث شریف نبوی «من مات و لم یعرف امام زمانه فقد مات میتة جاهلیة» هر کس بمیرد و امام زمان خودش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است بنابر روایات از مهم ترین وظایفی که ما در قبال ایشان داریم نه تنها شناختن آن حضرت بلکه شناساندن امام زمان به دیگران است.

حجت الاسلام غلامی در خاتمه گفت: امام زمان(عج) یک مصلح جهانی است و ما قبل از اینکه ظهور ایشان را برای رفع مشکلات خود بخواهیم باید خود را برای یاری رساندن به حکومت جهانی آن حضرت آماده و مهیا کنیم.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1746296.html