printlogo


کد خبر: 1747869تاریخ: 1400/04/09 14:33
قزوین به عنوان شهر دوست‌دار دوچرخه شناخته شده است
مدیرکل دفتر حمل‌ونقل عمومی سازمان شهرداری‌ها:
قزوین به عنوان شهر دوست‌دار دوچرخه شناخته شده است
مرضیه حصاری گفت: با اقدامات شهرداری قزوین در حوزه ترویج دوچرخه‌سواری طی سال‌های اخیر این شهر به عنوان شهر دوستدار دوچرخه شناخته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرضیه حصاری در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین بیان کرد: شهرداری قزوین اقدامات قابل توجهی را طی سال‌های اخیر در زمینه حمل‌ونقل پاک به انجام رسانده و قزوین به عنوان شهر دوستدار دوچرخه شناخته شده است.


وی اجرای بیش از 42 کلیومتر مسیر دوچرخه را از جمله این اقدامات برشمرد و افزود: در این شهر احداث 75 کیلومتر مسیر دوچرخه نیز به تصویب رسیده است که اجرای آن در دستور کار قرار دارد.

این مسئول برنامه‌های فرهنگی و آموزشی شهرداری قزوین در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: این موضوع با برگزاری همایش‌های متنوع نظیر هم‌رکابی مدیران شهری با شهروندان، هم‌رکابی مدیران ترافیکی با شهروندان و پویش فاصله عرضی ایمن پیگیری شده است.

به گفته حصاری؛ طراحی نرم افزار کاربردی دوچرخه، اقدام دیگر شهرداری قزوین در حوزه حمل‌ونقل پاک بوده است و آموزش دوچرخه‌سواری ایمن به مردم در بوستان‌ها، همایش‌ها و.... نیز از سایر اقدامات این نهاد به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: این قبیل اقدامات موجب شده است تا شهر قزوین با وجود دارا بودن کمتر از یک میلیون نفر جمعیت، با کلان‌شهرها رقابت شایسته‌ای داشته باشد.

انتهای پیام/

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1747869.html