printlogo


کد خبر: 1751451تاریخ: 1400/04/23 13:13
«اتوبوس های تفت» تعطیل نمی شوند/مناقصه اتوبوسرانی روی سایت شهرداری تفت
آب پاکی شهردار تفت روی دست شایعه سازها؛
«اتوبوس های تفت» تعطیل نمی شوند/مناقصه اتوبوسرانی روی سایت شهرداری تفت
شهردار تفت گفت:خوشبختانه مناقصه جدید اتوبوسرانی اماده شده و دیروز 22 تیر ماه در سایت شهرداری قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محور یزد به تفت و بالعکس یکی از پر ترددترین محورهای استان یزد است که حمل و نقل مسافر در این محور ازاهمیت ویژه برخوردار است بطوری که سالیان طولانی به دلیل وجود دانشگاه ها، ادارات و برخی کسب و کارها رفت و آمد بین شهر تفت و یزد بر قرار بوده است.

در حال حاضر تنها وسیله همگانی برای تردد بین تفت و یزد تعدادی اتوبوس است که توسط شرکت اتوبوسرانی تفت و زیر نظر شهرداری این شهر انجام می شود.

با توجه به روزهای پایانی شورای پنجم شهر تفت و پایان یافتن قرارداد شهرداری با شرکت اتوبوسرانی بهتاج پیمانکار اتوبوس های خط واحد تفت در پیامی اعلام کرد «با توجه به عدم همکاری شهردار و دو تن از اعضای شورای اسلامی پنجم شهر و قول‌هایی که به اتوبوسرانی تفت داده اند و عمل نکردند اتوبوسرانی تفت تمام سعی و تلاش خود را جهت رفاه مردم با ضررهای زیادی پرداخت نمود و قول‌های اعضای شورای شهر و شهرداری هیچ کدام عملی نشد.نزدیک به چهار ماه از قرارداد ما گذشته و هیچ کاری انجام ندادند دیگر توان مالی جهت سرویس دهی به شهروندان عزیز را نداریم و فعلاً از شنبه  تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۹ تا اطلاع ثانوی اتوبوسرانی تفت تعطیل میباشد»

 

این موضوع سریع در فضای مجازی با واکنش مردمی روبرو شد و نگرانی در خصوص تعطیلی اتوبوس های تفت یزد به عنوان تنها وسیله حمل و نقل مسافری در این محور موجب اعتراض مردم شد اما ساعتی بعد از اعلام تعطیلی، مجدد عنوان شد که  اتوبوس رانی تفت فعلاً تا یک هفته دیگر سرویس دهی می کند.

این خبر در حالی روی رسانه های محلی تفت قرار گرفت که دیگر خبری از جزئیات آن منتشر نشد و مردم را در سردرگمی قرار دارد.

خبرنگار یزدرسا جزئیات این موضوع را مستقیم از فتوحی شهردار تفت جست و جو کرد تا پاسخی برای ابهام ایجاد شده بیاید.

مهدی فتوحی شهردار تفت در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص وضعیت اتوبوس های تفت یزد اظهار کرد: مهلت قراردادی منعقد شده بین شهرداری تفت و شرکت اتوبوسرانی این شهرستان به پایان رسیده بود که با پیگیری ها صورت کرفته تا تعیین تکلیف مناقصه بعدی، قرارداد جدید تا سی مرداد ماه سال جاری با همین شرکت اتوبوسرانی معقد شد تا سرویس دهی اتوبوس ها تعطیل نشود.

وی در خصوص گلایه مندی اتوبوسرانی تفت افزود: مقرر شده بود طی صحبت هایی، بابت ضرر و زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا کمکی ماهیانه به اتوبوس ها پرداخت شود که این کمک تا پارسال انجام شده اما در سال جاری به دلیل تاخیر در صدور مجوزهای لازم پرداخت نشده بود که همین موضوع گلایه شرکت مذکور را به دنبال داشت.

وی با اشاره به اینکه شرکت اتوبوسرانی تفت دارای شرکایی هم هستند گفت: این تاخیر دلنگرانی شرکت اتوبوسرانی را به همراه داشته بود که منجر به بیانیه در خصوص تعطیلی اتوبوس ها شد اما با پیگیری و هماهنگی های لازم ظرف یکی دو ساعت این دلنگرانی رفع شد.

شهردار تفت با تاکید بر اینکه تعطیلی اتوبوس های تفت منتفی است گفت: خوشبختانه مناقصه جدید اتوبوسرانی اماده شده و دیروز 22 تیر ماه در سایت شهرداری قرار گرفته است که انشالله از سی مرداد ماه همین شرکت یا هر شرکت جدیدی که برنده شود کارخود را آغاز خواهد کرد.

فتوحی عنوان کرد: در مناقصه جدید همه شرکت های اتوبوسرای و مینی بوسرانی می توانند سرکت کنند و هر کدام که قیمت مناسبت تر و ماشین های مناسب تری داشته باشد مطمئنا برنده می شوند.

شهردار تفت ابراز کرد: در حال حاضر 5 اتوبوس در مسیر تفت به یزد و بالعکس فعال هستند که در مناقصه جدید شرکت های مینی بوس رانی که دارای مینی بوس ها ایمن و کولردار باشند هم می توانند شرکت کنند.

انتهای پیام/

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1751451.html