printlogo


کد خبر: 1752087تاریخ: 1400/04/26 10:07
استاندارد دوگانه رسانه‌های ضد انقلاب/ سانسور اروپای مصیبت زده از سیل تا بزرگنمایی مشکلات در ایران!
دانا گزارش می دهد؛
استاندارد دوگانه رسانه‌های ضد انقلاب/ سانسور اروپای مصیبت زده از سیل تا بزرگنمایی مشکلات در ایران!
در حالی که سیل اروپا این روزها به بحران مردم و سیاستمداران غربی تبدیل شده است، رسانه های خارجی فارسی زبان اما در راستای استاندارهای دوگانه خود در سکوت و بی خبری به سر می برند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالی که این روزها سیل ویرانگر بخش هایی از اروپا را با مرکزیت آلمان  را در بر گرفته است، رسانه های خارجی فارسی زبان در سکوت کامل از انعکاس اخبار این حوادث به سر می برند.

شبکه بی بی سی فارسی و من و تو بدون انعکاس اخبار سیل در اروپا و پرداختن به شرایط نامناسب امدادرسانی به مردم سیل زده در حال پخش برنامه های عادی خود هستند.

این در حالی است که این رسانه ها در شرایط مشابه یعنی در سیل فروردین 98 در برخی شهرهای ایران محور برنامه های خود سیاه نمایی از سرایط نامناسب مردم و تخریب جمهوری اسلامی ایران در امدادرسانی قرار داده بودند.

تلفات و خسارات بالای سیل در آلمان موجب شده که آنکلا مرکل صدر اعظم این کشور برای سامان دادن به شرایط درخواست کمک کند. وزارت دفاع آلمان وضعیت را فاجعه بار اعلام کرده است و آمار کشته ها و مفقودین سیل به ویژه در بلژیک و آلمان در حال افزایش است. این شرایط در اروپا در حالی است که به نظر می رسد رسانه های خارجی فارسی زبان رسالت اطلاع رسانی خود را فراموش کرده و تلاش می کنند شرایط را عادی جلوه دهند.

در جریان سیل 98 در ایران  اما در حالی که بسیج مردمی و نیروی های نظامی از جمله ارتش و سپاه برای ساماندهی شرایط در مناطق سیل زده حضور داشتند اما رسانه های خارجی فارسی زبان  در اقدامی هماهنگ به سیاه نمایی مدیریت بحران در کشور پرداخته و وانمود کردند که مردم ایران در شرایط بحرانی رها شده و تنها ماندند.

این رسانه ها اما در این روزها که بحران سیل اروپا را در بر گرفته است همچنان نگاهشان به سمت ایران است و بیشتر تلاش می کنند به بزرگ نمایی برخی مشکلات قطعی برق و کم آبی در کشور این عوامل را به عنوان دستاوبزی برای تحقیر روحیه ملی مردم ایران قرار دهند.

 

انتهای پیام/ک

 

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1752087.html