printlogo


کد خبر: 1753168تاریخ: 1400/04/29 15:47
بیش از ۶۱درصد افراد بالای ۶۰ سال در استان واکسینه شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:
بیش از ۶۱درصد افراد بالای ۶۰ سال در استان واکسینه شدند
پیمان نامدار گفت: تاکنون بیش از ۶۱درصد افراد بالای ۶۰ سال در استان واکسینه شدند که با ورود محموله جدید واکسن این روند تسریع می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین،  پیمان نامدار در جلسه قرارگاه مقابله با کرونای استان قزوین که ظهر امروز در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: شرایط بحرانی کرونا در استان قزوین به نقطه‌ای رسیده که امروز شش فوتی ثبت شد و به جز یک مورد ۸۵ساله نیز بیشتر فوتی‌‌ها در سنین جوانی و مولد جامعه بودند به طوری که بیمار ۲۰ساله بدون هیچ بیماری زمینه‌ای جان خود را از دست داد.

وی افزود: علت اصلی بیشتر مبتلایان و به تبع آن افزایش فوتی‌ها، حضور در میهمانی‌ها و تجمعات خانوادگی و دوستانه بوده و سبب شده بستری‌های روزانه از مرز ۸۰ تا۱۰۰ بیمار عبور کند.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین با هشدار به روند رو به رشد بیماران مبتلا به کرونا در استان ادامه داد: اکنون ۴۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند درحالی که ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی ۶۰۰الی۶۵۰ تخت در نظر گرفته شده و هر لحظه ممکن است ظرفیت تخت‌ها پر شود.
 
۱۱میلیارد بابت تامین داروی کرونا بدهکار هستیم
 
وی عنوان کرد: ۱۱میلیارد بابت تامین داروی کرونا بدهکار هستیم و ظرفیت‌های کمک ما به اتمام رسیده است اما با این وجود دستور دادیم، ۴هزار دوز داروی تزریقی کرونا خارج از سهمیه وارد سیستم شود.

نامدار بیان کرد: پیک پنجم با سرعت و قدرت سرایت بالا اتفاق افتاد که به کادر بهداشت و درمان فرصت تنفس و تجدید قوا بعد از پیک چهارم را نداد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ممکن است تمام پلن‌های بیمارستانی تا سه روز دیگر تکمیل شود، گفت: بستری‌های موقت را گسترش می‌دهیم و مردم باید بدانند که هشدارهای ما جدی است چراکه موج کرونای دلتا به طور سهمگین پیش می‌رود.

وی تصریح کرد: روند واکسیناسیون در استان قزوین با ۷هزار و ۴۰۰ تزریق در روز گذشته رکورد زد و ۱۳هزار دوز جدید در روزهای آتی وارد استان می‌شود که امیدواریم بتوانیم تا ۱۵هزار دوز برسانیم.

شهرستان البرز و قزوین در وضعیت هشدار و خطرناک هستند
 
رئیس علوم پزشکی قزوین اذعان کرد: تاکنون بیش از ۶۱درصد افراد بالای ۶۰ سال در استان واکسینه شدند که با ورود محموله جدید واکسن این روند تسریع می‌یابد.

نامدار افزود: شهرستان البرز و قزوین در وضعیت هشدار و خطرناک هستند و نمودار بیماران به صورت صعودی حرکت می‌کند اما وضعیت شهرستان تاکستان رو به بهبود است.

وی ادامه داد: باتوجه به کمبود نیروی کادر درمان به ناچار از پرستار و نیروهای متخصص بخش خصوصی درخواست کمک و تیم‌های تنفسی بیمارستان‌های کووید را تقویت کردیم.

این مقام مسئول یادآور شد: از امروز کل اعمال جراحی زیبایی و اعمال غیراورژانسی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی و دانشگاهی در استان لغو شد.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین عنوان کرد: تخت‌های کووید بیمارستان‌های بوعلی سینا و ولایت قزوین پر شده و حتی در بیمارستان شهید رجایی هم تخت خالی برای پذیرش بیمار کووید نداریم چراکه موج سفرها در روزهای اخیر باعث افزایش تصادفات شده که بیماران غیرکووید را بالا برده است.

نامدار در پایان گفت: موارد تست مثبت بالا رفته است به طوری که ۶۰درصد نمونه‌هایی که به آزمایشگاه وارد می‌شود نیز مثبت است لذا اگر شورای تامین استان ورود نکند نگرانی جدی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1753168.html