printlogo


کد خبر: 1756407تاریخ: 1400/05/11 15:24
مجوزی برای فروش سهام معدن آلبلاغ صادر نشده است
فرماندار اسفراین:
مجوزی برای فروش سهام معدن آلبلاغ صادر نشده است
مهدی کرامتی با بیان اینکه مجوزی برای فروش سهام معدن سرب آلبلاغ صادر نشده است، گفت: در حال حاضر تمام تلاشمان بر این است که کارهای مطالعاتی شرکت ایمیدور سرعت پیدا کند و به مرحله اکتشافات برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی کرامتی، فرماندار شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصراترک  در رابطه با موضوع مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر خرید و فروش شهام معدن آلبلاغ اظهار داشت: در حال حاضر به هیچ عنوان فروش سهام آلبلاغ وجود ندارد  و تمام تلاشمان براین است که کارهای مطالعاتی شرکت ایمیدور سرعت پیدا کند و به مرحله اکتشافات برسد.

وی ادامه داد: براساس نکات مطرح شده در قرارداد با ایمیدور مقرر شده که حتی یک کیلوگرم سنگ خام از شهرستان اسفراین خارج نشود.

کرامتی تصریح کرد : برای اینکه این معدن برای مردم منفعت داشته باشد باید یک شخصیت حقوقی که نماینده مردم است، بتواند این نقش را ایفا کند و نمایندگی حقوقی مردم را داشته باشد تا به عنوان یک شرکت تعاونی پای کار بیاید.

مقام عالی دولت در شهرستان اسفراین افزود: ایمیدرو شرکتی را به عنوان نماینده مردم قبول می کند و به رسمیت میشناسد که حداقل یک چهارم از جمعیت شهرستان اسفراین در آن عضویت داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: اگر فعالیتی از معدن به شرکتی واگذار شود و در زمینه استخراج عملی انجام شود، همه مردم شهرستان باید از درآمد آن سهم داشته باشند.

کرامتی ضمن اشاره به به یک شرکت که در شهرستان بدنبال عضوگیری است، توضیح داد:  بعد از بررسی های مشخص شد یک شرکت فرایند شکل گیری و ثبت را انجام داده ولی تاکنون در رابطه با استخراج از معدن آلبلاغ مجوزی صادر نشده است.
وی بیان داشت: این شرکت فقط در حال عضو گیری است و هیچ حقی برای نام بردن از معدن آلبلاغ را ندارد و صرفا در حال عضو گیری از مردم شهرستان است تا بتواند در مراحل بعدی شرکت کند .

انتهای پیام/ حسن آبادی


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1756407.html