printlogo


کد خبر: 1757855تاریخ: 1400/05/17 12:45
فاصله خدماتی شمال و جنوب شهر تهران کاسته شود
سخنگوی شورای شهر تهران:
فاصله خدماتی شمال و جنوب شهر تهران کاسته شود
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید با تمرکز ارائه خدمات به ساکنان منطق جنوب شهر، از فاصله خدماتی ایجاد شده بین شمال و جنوب شهر تهران بکاهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، مهدی اقراریان ظهر امروز در دومین جلسه شورای جلسه انتخاب سرپرست و شهردار تهران اظهار کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های کاری شهردار تهران اهتمام نسبت به ارائه خدمات به ساکنان مناطق جنوب شهر است.

 
وی گفت: بر این اساس کاستن از فاصله موجود بین ارائه خدمات در مناطق شمالی و جنوبی شهر و توجه به شهرری به عنوان قطب فرهنگی و قبله تهران از موضوعات مهمی است که شهردار آینده تهران باید به آن‌ها توجه کند.
 
سخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به سرریز بسیاری از مشکلات از شمال به مناطق جنوبی شهر تهران، ضرورت توجه به محلات پایین شهر و تلاش در جهت کاستن از مشکلات و اهتمام به ارائه خدمات بیشتر به آنان بسیار اهمیت دارد.
 
اقراریان تحقق مطالبات شهرداری تهران را یکی دیگر از اولویت‌های کاری شهردار دانست و افزود: در حالی بانک‌ها در مدل سود مرکب روز به روز به آمار بدهی‌های شهرداری می‌افزایند که در مقابل مطالبات متنوع شهردارس و حقوق مردم در حال تضییع شدن است.
وی ادامه داد: انتظار می‌رود شهردار آینده تهران با ارزیابی مطالبات بانک‌ها، تهاتر سالم و شفاف‌سازی بدهی‌های شهرداری نسبت به حل بسیاری از مشکلات مالی اقدام کند.
 
سخنگوی شورای شهر تهران توجه به ماموریت‌های جدید در شهرداری را از دیگر تکالیف شهردار عنوان و تاکید کرد: کلانشهر تهران نیازمند خلاقیت، نوآوری و ایده‌پردازی است، از این‌رو شهردار می‌بایست ظرفیت و سرمایه عظیم منایع انسانی و دانشگاهی را برای ایجاد تحولات در حوزه مدیریت شهری به کار گیرد.
 
اقراریان اظهار کرد: شهردار تهران بایستی ظرفیت نخبگانی، دانشگاهی و نیروی انسانی ماهر و توانمند را برای شتاب بخشیدن به موتور توسعه و عمران شهری به کار گرفته و از این پتانسیل به نحو مطلوب و حداکثری بهره ببرد.
 
وی بیان کرد: هزینه‌های بسیاری به واسطه پایتخت سیاسی و اقتصادی کشور به تهران و مردم آن تحمیل شده که متاسفانه دولت‌های مختلف آن را نپرداخته‌اند، بنابراین شهردار جدید تهران باید در تعامل سازنده با ارکان حاکمیت این حقوق را مطالبه و استیفا کند.
 
سخنگوی شورای شهر تهران اهتمام نسبت به حل مشکل کارکنان شهرداری و جلوگیری از هدررفت منابع در شیوه درآمدی صحیح و کارآمد را از دیگر وظایف شهردار تهران برشمرد و افزود: یکی از آفت‌های کاری مدیران عدم پاسخگویی به مطالبات مردم و پاس‌کاری مشکلات است، بنابراین انتظار می‌رود این رویه نادرست بر بدنه مدیریت شهری حاکم نباشد.
 
اقراریان  با تاکید بر اینکه مردم در زمینه پیگیری مطالیات خود نباید احساس بی‌پناهی کنند، ادامه داد: شورای ششم آمده تا پناهگاه محرومان، مستضعفان به ویژه ساکنان جنوب شهر تهران باشد.
 
انتهای پیام/*

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1757855.html