printlogo


کد خبر: 1759825تاریخ: 1400/05/24 13:49
رکورد روزانه تزریق واکسن کرونا در یزد شکسته شد/ پیک پنجم کرونا در یزد به نقطه اوج خود رسیده است
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:
رکورد روزانه تزریق واکسن کرونا در یزد شکسته شد/ پیک پنجم کرونا در یزد به نقطه اوج خود رسیده است
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: روز گذشته با واکسیناسیون بیش از 12هزار یزدی رکورد واکسیناسیون در یزد شکسته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم سلمانی در گفتگو با یزدرسا، با بیان اینکه روند واکسیناسیون در چند روز آینده با سرعت بیشتری در یزد پیگیری می شود اظهار داشت: در روز گذشته با واکسیناسیون بیش از 12هزار یزدی رکورد واکسیناسیون در استان یزد شکسته شد و امیدواریم با اقداماتی که در حال انجام است این تعداد در روزهای آینده مجددا افزایش یابد.

وی ادامه داد: با توجه به شروع واکسیناسیون گروه های شغلی وسنی جدید در یزد شاهد تجمع مردم در مراکز واکسیناسیون هستیم که به همین علت طبق تدابیر اندیشیده شده در امروز یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون جدید در شهر یزد آغاز به کار و در هفته آینده نیز دومرکز جدید فعالیت خود را شروع میکنند تا ازدجام جمعیت در مراکز واکسیناسیون کمتر شود.

سلمانی با ذکر اینکه پیک پنجم کرونا در استان به نقطه اوج خود رسیده و پیش بینی می شود ظرف یک الی دو هفته آینده  استان از این پیک عبور کند تصریح کرد: باتوجه به اینکه ظرف چند روز آینده نوبت دوز دوم تعداد قابل توجهی از همشهریان شروع می شودو باتوجه به تمهیداتی که اندیشیده شده پیش بینی می کنیم به هدف گذاری انجام شده در این مرحله برای واکسیناسیون روزانه در استان برسیم و بتوانیم واکسیناسیون حدود18الی19هزارنفر را در روز انجام دهیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید صدوقی یزد در مورد تعطیلی های اعلام شده اخیر نیز ابراز داشت:در شرایط فعلی ویروس با تعطیلی ادارات و مغازها چندان منتقل نمیشود بلکه برگزاری اجتماعات و مسافرت ها می باشد که بیشترین تاثیر گذاری را در انتقال ویروس دارد و متاسفانه در اعمال تعطیلات اخیر مسافرت های بین شهری مجاز است که خود عاملی می تواند در انتقال ویروس باشد.

ابراهیم سلمانی سخنگی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید صدوقی یزد در پایان اظهار داشت: پیشنهاد استان به ستاد ملی کرونا، دادن اختیارات کافی به مدیران استانها بوده است که خود استانها در زمینه اعمال تعطیلات و مقررات رفت وآمد مدیریت لازم را انجام بدهند واگر این اتفاق به وقع بپیوندد شاید لازم نباشد در شرایط اقتصادی فعلی، مغازه ها و اصناف تعطیل شوند.

انتهای پیام/

 

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1759825.html