printlogo


کد خبر: 1765478تاریخ: 1400/06/14 09:35
شناسایی ۹۲ درصد دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در خراسان شمالی/ ۱۸۳ مدرسه عشایری آماده بازگشایی هستند
دبیر ستاد ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد؛
شناسایی ۹۲ درصد دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در خراسان شمالی/ ۱۸۳ مدرسه عشایری آماده بازگشایی هستند
عصمت بدخشان گفت: با توجه به تشکیل کارگروه تخصصی انسداد مبادی بی‌سوادی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی، راهبران آموزشی و مدیران مدارس در بحث شناسایی کودکان بازمانده تاکنون بیش از ۹۲ درصد کودکان شناسایی شده‌اند که ۳۱درصد از این بازماندگان واجد شرایط در مدارس استان ثبت نام شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عصمت بدخشان، دبیر ستاد ثبت‌نام آموزش و پرورش خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه روند ثبت نام دانش آموزان در تمامی مقاطع از ابتدای خرداد ماه آغاز شده و تاکنون ادامه دارد، اظهار داشت: براساس آمار ثبت نامی ها، تاکنون بیش از ۹۲درصد از دانش آموزان خراسان شمالی ثبت نام شان را تکمیل کرده اند.

وی ادامه داد: از بین دانش آموزان نام‌نویسی شده، 19 هزار نفر در پایه اول ابتدایی، 12 هزار و 503 نفر در پایه هفتم و پنج هزار و 806 نفر در پایه دهم متوسطه ثبت نام کرده اند.

این مقام مسئول در رابطه با سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان با اشاره به اینکه ۱۹ هزار و ۵۴۶ دانش آموز ۶ سال تمام جهت ورود به پایه اول ابتدایی در خراسان شمالی وجود دارد، گفت: از این تعداد تاکنون ۱۴ هزار و ۱۲۶ نوآموز  سنجش را انجام داده اند.

بدخشان خاطرنشان کرد: آمارسنجش دانش آموزان بدو ورودبه دبستان در استان با میانگین ۸۵ درصد ارزیابی شده و ثبت نام کتب درسی در دوره ی ابتدایی ۹۵ درصد ثبت شده است.

دبیر ستاد ثبت نام استان درخصوص وضعیت آمار مدارس عشایری خراسان شمالی گفت: ۱۸۳ مدرسه عشایری آماده آغاز سال تحصیلی جدید هستند که از این تعداد ۱۶۸ مدرسه ابتدایی با سه هزار و 122 دانش آموز، ۱۲ مدرسه متوسطه اول با ۸۴۸ دانش آموز و سه مدرسه در مقطع متوسطه دوم با ۲۲۰ دانش آموز با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی خواهند شد.

بدخشان یادآور شد: با توجه به تشکیل کارگروه تخصصی انسداد مبادی بی سوادی و مشارکت دستگاه های اجرایی، راهبران آموزشی و مدیران مدارس دربحث شناسایی کودکان بازمانده تاکنون بیش از ۹۲ درصد کودکان شناسایی شده اند که ۳۱درصد از این بازماندگان واجد شرایط در مدارس استان ثبت نام شده‌اند.

 

انتهای پیام/ 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1765478.html