printlogo


کد خبر: 1769778تاریخ: 1400/06/29 11:54
بیش از ۱۰ هزار برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود/ شبیه‌سازی عملیات والفجر ۲ در شهرستان ارسنجان
به همت رده‌های بسیج و سپاه در استان فارس:
بیش از ۱۰ هزار برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود/ شبیه‌سازی عملیات والفجر ۲ در شهرستان ارسنجان
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر از اجرای ۱۰۳۰۳ برنامه متنوع در هفته دفاع مقدس با محوریت بسیج و سپاه استان فارس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، قاسم علی‌پور معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس امروز صبح در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس در تشریح برنامه های این مجموعه گفت: در موضوع دفاع مقدس رهبر معظم فرمودند که دفاع مقدس صرفا در یک برهه زمانی نیست و گنجینه عظیمی است که مدت های طولانی ملت می تواند از آن استفاده و سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان اینکه اکنون به ارزش دفاع مقدس بیشتر پی می بریم، اظهار کرد: از دفاع مقدس می توان این درس را گرفته که با تدبیر و هوشیاری می توان تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد.
 
علیپور با اشاره به تاریخ درخشان مقاومت ایرانیان در عرصه های مختلف، گفت: تاریخ این سرزمین نشان می دهد که ایرانیان در برابر متجاوز گران سر تعظیم فرود نیاوردند و جمهوری اسلامی ایران مناسبات بین المللی را تغییر داده است. 
 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس با اشاره به اینکه در دفاع مقدس ملت ما توانست (شعار ما می توانیم) را محقق کند و شرایط حاکم بر عرصه بین الملل می توانست شرایط را تغییر دهد چراکه در مقابل بیشتر کشور های دنیا به دفاع پرداخته بودیم. 
 
این مقام مسئول با بیان اینکه نصرت الهی، قدرت و اراده مردم و رهبری امام خمینی(ره) باعث پیروزی ما در دفاع مقدس شد، تصریح کرد: نباید در دشمنی استکبار جهانی تردید داشت و این موضوع درسی بزرگ از دفاع مقدس بود. 
 
وی با بیان اینکه امروز مردم ایران پیروز میدان هستند که تمام قد در عرصه حضور دارند، اظهار کرد: درس های دفاع مقدس مربوط به همه دوران ها است بنابراین با حفظ وحدت، یکپارچگی و اعتماد به جوانان شاهد پیشرفت خواهیم بود. 
 
علیپور برنامه های سپاه و بسیج در هفته دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و گفت: در تمامی رده های بسیج و سپاه فجر استان فارس ۱۰۳۰۳ عنوان برنامه در قالب بیش از یک هزار برنامه شاخص و محوری تدوین و برگزار خواهد شد.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس خاطرنشان کرد: در روز ۳۰ شهریور «تجلیل از رزمندگان و خانواده شهدا» همزمان با سراسر کشور، در مسجد شهدا در جنب حرم مطهر شاهچراغ(ع) به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با سخنرانی رئیس جمهور برگزار می شود.
 
وی در ادامه تصریح کرد: اعزام نمادین رزمندگان به جبهه در نقاط مختلف شهر شیراز در طول هفته، فضا سازی شهری با موضوع «دفاع مقدس با شعار هر مسجد یک سنگر» در این هفته انجام می شود تا بتواند حال و هوای شهر را به سمت اربعین و دفاع مقدس سوق دهد. 
 
علیپور از شبیه سازی عملیات والفجر ۲ با برنامه های مختلف متنوع در شهر ارسنجان خبر داد و گفت: برگزار آبروی محله و یادواره های شهدا از دیگر اقدامات بسیجیان فارس در این هفته است.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس توسعه طرح شهید سلیمانی همزمان با هفته دفاع مقدس را مورد توجه قرار داد و گفت: با محوریت دفاع مقدس در قالب های همیار بیمار، کمک مومنانه، سرکشی از خانواده شهدا و... طرح شهید سلیمانی ادامه خواهد یافت.
 
زنگ ایثار در بستر فضای مجازی، برپایی، نمایشگاه های تجهیزات نظامی، مراسم غبارروبی در قبور شهدا، نذر رهایی، نذر خون و برپایی موکب های اربعینی از دیگر برنامه هایی بود که این مقام مسئول به آن اشاره کرد.
 
وی با بیان اینکه یک هزار آلبوم شهدای استان فارس تهیه و به خانواده شهدا اهدا خواهد شد، اضافه کرد: روایت گری دفاع مقدس ویژه دانش آموزان و دانشجویان در بستر فضای مجازی برگزار می شود و مسابقه «راوی شو» در بستر فضای مجازی با موضوع دفاع مقدس و با محوریت روایت گری همانند برنامه عصر جدید جهت شناسایی استعداد های این عرصه برگزار می شود.
 
علیپور با اشاره به اینکه آیین اختتامیه عصر انتظار برگزار و از فیلم کوتاه لبخند کوتاه رونمایی می شود، گفت: نقش مهندسی در دفاع مقدس، ارائه میز خدمت به همت بسیج کارمندان انجام می شود. 
 
معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس از برگزاری برنامه میدانی در میدان کوزه گری شیراز خبر داد: به همت فرهنگ خانواده سپاه فجر، برنامه «راهیان اربعین» شامل تعزیه خوانی در کنار چندرسانه‌ای مختلف همراه با شبیه سازی صحنه هایی از کربلا و تلفیقی با دفاع مقدس برگزار می شود.
 
وی ادامه داد: در آرمگاه حافظ عصر شعر ویژه کارکنان و کارخانه جات اتفاق رخ خواهد داد؛ پویش های مختلف در سطح فضای مجازی، سرکشی از خانواده های شهدا به ویژه شهدای سلامت و شبی با ستاره ها یکی از برنامه های فرهنگی است که در سراسر استان اجرا خواهد شد.
 
علیپور با اشاره به فراخوان المان شهری با موضوع دفاع مقدس با همکاری شهرداری ها، گفت: شعار هفته دفاع مقدس امسال «ما مقتدریم» انتخاب شده است که انشالله پرچم جمهوری اسلامی با اقتدار در عرصه بین الملل بدرخشد.
 

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1769778.html