printlogo


کد خبر: 1769922تاریخ: 1400/06/29 18:19
خواب خودروهای سنگین در معابر شهری سرپل ذهاب
گزارش؛
خواب خودروهای سنگین در معابر شهری سرپل ذهاب
پارک خودروهای سنگین در خیابانهای اصلی شهر سرپل ذهاب معضلات اجتماعی به بار آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بازی دراز، این روزها معضل بزرگ عدم جای پارک برای ماشین‌های سنگین در شهرستان سرپلذهاب باعث شده است اکثر رانندگان وسایل نقلیه خود را در معابر عمومی و خیابان های شهر پارک کنند که علاوه بر افزایش حوادث، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شهروندان سرپل ذهابی شده است.

عده ای از ساکنین شهرک نیروی انتظامی به خبرنگار بازی دراز گفتند: پارک ماشین های سنگین موجب از بین رفتن زیرساخت ها می شود مشکلاتی از قبیل شکستگی لوله آب و فاضلاب در بردارد و علی رغم این مشکلات رفت و آمد در کوچه پس کوچه ها و سروصدای فراوان موجب آزار و اذیت عموم مردم می شود.

یکی دیگر از شهروندان عنوان کرد: برخی از ماشین های سنگین در جوار پارک ها و فضاهای سبز شهر پارک می شوند که سیما و چهره شهر را مخدوش کرده و برای پارک رفتن، مشکل جای پارک خودروهای سبک وجود دارد که مسئولین باید نسبت به این موضوع حساسیت بالایی داشته باشند.

به همین منظور خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز به سراغ جمعی از مسئولین مربوطه شهرستان سرپلذهاب رفته و جویای آخرین تصمیم گیری برای رفع این مشکلات شد:

 فرمانداری سرپلذهاب جهت ایجاد پارکینگ آمادگی کامل برای همکاری با سرمایه گذاران و دستگاه های اجرایی را دارد

نادر نورایی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: برای ایجاد پارکینگ ماشین های سنگین، در شورای ترافیک شهرستان فراخوان برای سرمایه گذاران داده شد که در راستای ایجاد پارکینگ خارج یا داخل شهر اقدام کنند و مقرر شد خارج از محدود شهر، راهداری و حمل و نقل جاده ای مجوزهای لازم را صادر کند و در داخل شهر نیز شهرداری سرمایه گذار را جذب و وادار به کار کند.

معاون عمرانی فرمانداری سرپلذهاب افزود: فرمانداری شهرستان نیز بعنوان دبیر شورای ترافیک آمادگی کامل برای همکاری با سرمایه گذاران و دستگاه های اجرایی نیز اعلام می کند.

وی بیان کرد: در این زمینه مشکلاتی است که شهرداری شهرکوتاهی کرده، متاسفانه در این زمینه تقاضای بودجه و تامین نیاز صورت نگرفته است.

شهرداری برای ایجاد پارکینگ، زمینی در دسترس ندارد

مرادیان رئیس شورای شهر سرپلذهاب در ادامه با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: شهرداری برای ایجاد پارکینگ، زمینی در دسترس ندارد و این مسئله واگذار به بخش خصوصی و بیرون از شهر نموده است و در خصوص همکاری لازم با سرمایه گذاران اعلام آمادگی و صدور مجوزهای لازم را نیز دارد.

پارک ماشین های سنگین در محدوده شهر الزاماً جریمه در پی دارد/ قصور از شهرداری است

سرهنگ مراد زنگنه در ادامه به خبرنگاربازی دراز گفت: پارک ماشین های سنگین در محدوده شهر الزاما جریمه در پی دارد و ماموران راهور با این مسئله برخورد قانونی می کنند اما چاره کار و حل مشکلات و رسیدگی به مطالبات مردم اینگونه پاسخ داده نمی شود و قطعا باید به فکر پارکینگ بود.

رئیس پلیس راهور شهرستان سرپل ذهاب گفت: در جلسه شورای ترافیک شهرستان مصوب شد شهرداری نیز برای در نظرگرفتن مکانی برای پارک ماشین های سنگین اقدام کند که متاسفانه تاکنون انجام نشده و قصور از طرف شهرداری است.

 

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1769922.html