printlogo


کد خبر: 1769924تاریخ: 1400/06/29 20:18
توزیع۴۵۰۰ بسته معیشتی در هفته دفاع مقدس در قم
جانشین سپاه استان قم مطرح کرد:
توزیع۴۵۰۰ بسته معیشتی در هفته دفاع مقدس در قم
جانشین سپاه استان قم با اشاره به اینکه هفته دفاع مقدس امسال با شعار «ما مقتدریم» آغاز خواهد شد گفت: ۳۱ شهریورماه رژه موتور سواران از مسجد مقدس جمکران و حرکت در ۴ محور به سمت بیمارستان‌های کامکار، فرقانی، امام رضا (ع) و امیرالمومنین (ع) با هدف تجلیل از کادر درمان اجرا خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  قم فردا، سردار محمدرضا موحد ظهر امروز در نشست خبری کمیته نیرو‌های مسلح ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان قم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالروز پیروزی دفاع مقدس گفت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: ما انقلاب را در جنگ صادر کردیم و قدرت غرب و شرق را شکستیم و نشان دادیم علیه قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها سالیان سال می‌توان مبارزه کرد.
وی ادامه داد:اهمیت دفاع مقدس بر هیچ کسی پوشیده نیست چراکه در تاریخ ۲۰۰ سال گذشته، ایران در هیچ جنگی نه تنها پیروز نشده است بلکه شکست‌های سنگینی را متحمل شده، اما دفاع مقدس ایران در نهایت مظلومیت و موج تحریم‌ها در برابر دنیا قرار گرفت و حتی یک وجب از خاک این سرزمین را از دست نداد.
جانشین سپاه استان قم گفت: البته مدیریت و رهبری امام خمینی در جنگ باعث شد که یک شکست قطعی به پیروزی تبدیل شود چرا که اندیشه دفاعی حضرت امام برگرفته از اندیشه‌های ناب اسلامی بود.

در دفاع مقدس تمام آحاد ملت کنار هم بودند
وی خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس تمام آحاد ملت ایران همه در کنار یکدیگر قرار گرفتند و به صورت متحد و منسجم با ایثار و از خودگذشتگی در مقابل دشمن ایستادند و مبارزه کردند.
موحد  قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران و گرفتن انحصار قدرت نظامی از استکبار را تحت رهبری امام خامنه‌ای و تداوم اندیشه‌های امام خمینی عنوان کرد و افزود: امروز اقتدار رزمندگان اسلام به حدی رسیده است که پرنده‌های آمریکایی را سرنگون و کشتی انگلیسی را توقیف می کند و داعش را از بین می برد.
وی در ادامه با اشاره به برکات انقلاب اسلامی تاکید کرد: تفکر انقلابی با اقتدار، حضور بیگانگان را در منطقه متزلزل کرده است به نحوی که استکبار عقب‌نشینی کرده و امروز آمریکا به هیچ وجه شریک قابل اعتمادی در منطقه نخواهد بود و شکست خورده است.
جانشین سپاه استان قم با اشاره به  مکتب حاج قاسم  گفت: مکتب حاج قاسم از قدرتی برخوردار است که در پرتو آن مردم دنیا متحد شده و در برابر ظلم ایستادگی کردند و از مرز‌های سیاسی خود دفاع خواهند کرد.
وی همچنین با اشاره به فرازی از سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: امام خامنه‌ای می‌فرمایند: دفاع مقدس گنج فراموش نشدنی و تمام نشدنی است که باید تا می‌توانیم از آن استخراج کنیم تا فرهنگ دفاع مقدس را به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

امدادهای غیبی در دفاع مقدس همراه رزمندگان بودند
موحد با توجه به آیات قرآن خاطرنشان کرد:اگر کار برای خدا انجام شود خدا کمبود‌ها را پر می‌کند همانطور که در دفاع مقدس، جمهوری اسلامی با دست خالی در برابر دنیا قرار داشت امداد‌های غیبی به میدان می‌آمدند و شهدا با این نصرت‌ها علیه دشمن پیروز می‌شدند.
وی با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور تا هفتم مهر گفت: هفته دفاع مقدس امسال با شعار «ما مقتدریم» آغاز می‌شود که به دلیل ویروس کرونا با محدودیت و همچنین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد شد.

سخنرانی ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور
جانشین فرمانده سپاه استان قم در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس سال ۱۴۰۰ گفت:۳۰ شهریور آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس‌جمهور همزمان با سراسر کشور در قم نیز برگزار می‌شود.

رژه موتورسواران و تجلیل از کادر درمان با حضور در بیمارستان ها
وی افزود:۳۱ شهریورماه رژه موتور سواری با حضور موتورسواران در مسجد مقدس جمکران جهت تجدید میثاق با امام زمان (عج) و حرکت در ۴ محور به سمت بیمارستان‌های کامکار، فرقانی، امام رضا (ع) و امیرالمومنین (ع) با هدف تجلیل از کادر درمان اجرا خواهد شد.
موحد افزود:همچنین چهارشنبه ۳۱ شهریور مراسم شب‌های پرستاره با حضور حاج حسین یکتا به مدت سه شب در گلزار شهدا بعد از نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد.
وی عنوان کرد: رونمایی از فیلم تلویزیون روحینا و مجموعه تولیدات رسانه‌ای صدا و سیما و سردیس شهدا، برگزاری کارگاه آموزشی تربیت کارشناسان تاریخ شفاهی با محوریت دفاع مقدس و عطرافشانی گلزار‌های شهدا نیز از مهمترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در پنجشنبه ۱ مهرماه است.
جانشین سپاه استان قم همچنین در ادامه افزود:از سوم تا ۶ مهر ماه نیز مراسم شب‌های حماسه را در باغ موزه دفاع مقدس خواهیم داشت که با روایتگری، اجرای گروه سرود، بازسازی عملیات کربلای یک و مداحی همراه است.
وی ادامه داد: یکشنبه چهارم مهرماه ویژه برنامه‌ای برای تجلیل از سربازان نمونه، نخبه و همچنین خانواده‌های شهدای سرباز سپاه استان قم برگزار خواهد شد.

توزیع4500 بسته معیشتی در هفته دفاع مقدس
 موحد همچنین ادامه داد: بیش از ۱۲۰ عنوان برنامه به صورت غیر متمرکز در رده‌های مختلف نیرو‌های مسلح، بسیج و دستگاه‌های مختلف برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، رزمایش کمک‌های مومنانه با توزیع ۴۵۰۰ بسته معیشتی، انتشار وصیت نامه شهدا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، اجرای گروه‌های سرود، تئاتر‌های خیابانی، مسابقات ورزشی، اهدای خون توسط نیرو‌های مسلح و بسیجیان، اردو‌های کوهپیمایی و آغاز پویش‌های مختلف است.
وی در ادامه گفت: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه استان قم نیز چندین پروژه را در این هفته کلنگ زنی و افتتاح خواهد کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به حفر چاه آب در سه روستا، آغاز عملیات مدرسه علی آباد و آغاز به کار مدرسه چشم شور بخش مرکزی اشاره نمود.

هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
همچنین در ادامه این کنفرانس حاجی زاده رئیس کنگره شهدای استان  گفت: هفته دفاع مقدس فرصت تجدید بیعت با امام راحل و رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی است.
وی همچنین عنوان کرد: تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای جوانان و نوجوانان مهمترین هدف برنامه‌های ستاد بزرگداشت دفاع مقدس است.
 مسئول کنگره شهدای قم گفت: دشمن در فضای مجازی و فرهنگی مقابل ما ایستاده است و گنجینه دفاع مقدس یک فرصت است تا در مقابل این تهدیدات بایستیم.

انتهای پیام


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1769924.html