printlogo


کد خبر: 1769959تاریخ: 1400/06/29 21:37
وجود 3 پروژه ورزشی با پیشرفت ۳۰ درصدی در شهرری/ سرانه فضای ورزشی در شهرری چقدر است؟
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران مطرح کرد؛
وجود 3 پروژه ورزشی با پیشرفت ۳۰ درصدی در شهرری/ سرانه فضای ورزشی در شهرری چقدر است؟
نصرالله پریچهره با بیان اینکه در شهر ری سه پروژه با پیشرفت ۳۰ درصدی با اعتبارات قطره‌چکانی وجود دارد، گفت: سرانه فضای ورزشی برای هر نفر در استان تهران ۰.۵۹ و در شهر ری ۰.۳۷ سانتی‌متر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نصرالله پریچهره در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی و ناکافی بودن آنها در تأمین هزینه پروژه‌های ورزشی اظهار داشت: با اعتبارات دولتی موجود یقیناً مدت زمان احداث پروژه‌های نیمه کاره به چندین سال خواهد رسید مگر اینکه تخصیص صد در صد داشته باشند.

وی، راهکار رفع مشکل کمبود اعتبارات دولتی را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در این زمینه دانست و افزود: در کنار اعتبارات اندک دولتی از راه ماده ۲۷ مشارکت‌های مردمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی ورود پیدا کرده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک جلسه ماده ۲۷ برگزار و هفت پروژه با ارزش بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری آغاز می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با تأکید بر لزوم کاهش مدت زمان صدور پروانه برای پروژه‌های ورزشی عنوان کرد: باید پروسه صدور پروانه برای باشگاه‌های خصوصی سهل‌الوصول و موانع موجود و مشکلاتی که در زمینه تأسیس باشگاه‌های ورزشی جدید برای علاقمندان در حوزه ورزش وجود دارد، رفع شود.

پریچهره با اشاره به اقدامات انجام شده درباره تسهیل در صدور پروانه تأسیس باشگاه‌های ورزشی در کمیسیون ماده ۵، بیان کرد: در حال حاضر مدت زمان صدور پروانه‌های ورزشی به کمتر از یک ماه کاهش یافته و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد به سرعت پروانه باشگاه و سالن ورزشی برای بخش خصوصی صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهر ری سه پروژه با پیشرفت ۳۰ درصدی با اعتبارات قطره‌چکانی وجود دارد، مطرح کرد: سرانه فضای ورزشی برای هر نفر در استان تهران ۰.۵۹ و در شهر ری ۰.۳۷ سانتی‌متر است که فاصله زیادی تا رسیدن به استاندارد یک متر مربع برای هر نفر دارد و نیازمند مشارکت همگانی بخش خصوصی و دولت در کنار یکدیگر برای توسعه فضاهای ورزشی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران ادامه داد: در قانون ساخت و ساز همه اماکن ورزشی به عهده سازمان‌های ورزش و جوانان نیست، به طوری که ۵۰ درصد برعهده این ادارات و ۳۰ درصد به عهده ادارات دیگر و ۲۰ درصد به عهده بخش خصوصی است، بنابراین باید مشکلات قانونی و موانع ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی رفع شود تا مردم با خیال راحت برای سرمایه گذاری به این بخش وارد شوند که در حال حاضر مقداری این فضا تلتیف شده است.

انتهای پیام/*


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1769959.html