printlogo


کد خبر: 1770432تاریخ: 1400/06/31 11:31
وقتی جنگ شروع شد ما قادر به ساخت حتی فشنگ نبودیم
سردار قریشی:
وقتی جنگ شروع شد ما قادر به ساخت حتی فشنگ نبودیم
جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: وقتی جنگ شروع شد ما قادر به ساخت حتی فشنگ نبودیم چه برسد به سلاح های سنگین و نیمه سنگین.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار سید قاسم قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با رعایت پروتکل های بهداشتی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار داشت: درجه داران و افسران آمریکایی در قبل از انقلاب در ارتش ایران حکومت می کردند و در بحث تجهیزات نیز ما قادر به ساخت سلاح های ابتدایی نبودیم.

وی گفت: وقتی جنگ شروع شد ما قادر به ساخت حتی فشنگ نبودیم چه برسد به سلاح های سنگین و نیمه سنگین. ارتش عراق که با پول نفت سلاح های پیشرفته ای خریده بود را برای حمله به ایران انتخاب کردند.هدف صدام اشال کامل ایران بود و با توجه به رویکر حزب بعث این هدف گذاری دور از انتظار نبود.

سردار قریشی گفت: بیگانگان اطلاعات ما را قبل از آغاز جنگ در اختیار عراق و عربستان قرار داده بودند. سیستم های دفاع هوایی ما توسط مستشاران امریکایی اداره می شد که آنها هم ایران را ترک کرده بودند. عراق از ارتشی تا بن دندان مسلح داشت و از پیشرفته ترین سلاح های روز دنیا بهره می برد. صاحب نظران غربی می گفتند ایران قادر نیست در برابر یک جنگ سنگین بیش از چند روز یا نهایتا چند هفته دوام بیاورد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: عراق بعنوان نقطه آغازین خوزستان را مدنظرقرار دادند. خوزستان چنان اهمیتی داشت که در دوره های مختلف مورد تاخت و تاز قرار گرفته است.

سردار قریشی تاکید کرد: ملت مسلمان ایران بدون کمک بیگانگان توانست شکست مفتضحانه ای را به دشمن تحمیل کند. جمهوری اسلامی حتی نگذاشت یک وجب از خاک ایران جدا شود در صورتی که در طول تاریخ شاهد جدایی بخش های مختلف از کشور هستیم.

هچنین در این مراسم از سربازان نمونه سازمان بسیج مستضعفین تقدیر و تشکر شد. در ادامه نیز از کتاب ده روز مانده تا شهادت به نویسندگی منوچهر هدایتی رونمایی شد. این کتاب زندگی نامه شهید مهدی برنجی است.

 

انتهای پیام/ک


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1770432.html