printlogo


کد خبر: 1775450تاریخ: 1400/07/20 10:43
درخشش فرنگی‌کاران تاریخ‌ساز شد
سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس:
درخشش فرنگی‌کاران تاریخ‌ساز شد
سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس گفت: درخشش کشتی‌گیران در رقابت‌های جهانی کشتی نروژ تاریخ‌ساز شده و بهترین عملکرد را رقم زده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی رضایی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز با تبریک مدال‌آوری کشتی‌گیران کشورمان در رقابت‌های جهانی، اظهار کرد: کشتی ورزش نخست و مدال‌آورترین رشته در کشور ما محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مدال‌آوری قهرمانان کشتی در رقابت‌های المپیک و جهانی، گفت: در این دوره کشتی‌گیران فرنگی‌کار بهترین نتیجه را در تاریخ رقابت‌ها رقم زده و با کسب عناوین درخشان افتخارآفرینی بزرگی را برای کشورمان به ارمغان آوردند.
 
سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد: مدال‌آوری چند تن از ورزشکاران مازندرانی در این دوره از رقابت‌ها اثباتی بر این ادعا است که مازندران همواره به‌عنوان قطب، مهد و کانون کشتی ایران بوده و هست.
 
رضایی بر ضرورت حمایت‌های مستمر مالی و معنوی از مدال‌آوران تاکید و بیان کرد: قهرمانانی که برای درخشش در میادین ورزشی به حرفه و شغل دیگری مشغول نیستند، بایستی با حمایت‌های مسوولان دیگر دغدغه نان و زندگی نداشته باشند.
 
وی ادامه داد: توجه به تقویت بن‌مایه‌های ورزش کشتی از مقاطع پایه و پرورش مدال‌آوران بیشتر اولویتی مهم است، البته در کنار آن تاکید ویژه‌تر بر فراهم آوردن امکانات و بسترهای مورد نیاز در استان مازندران دو اولویت مهم است.
 
سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس افزود: برخی سالن‌های ورزشی شایسته ورزشکاران و قهرمانان نبوده و مسوولان امر باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های ورزشی در کشور بهره ببرند.
 
رضایی با ابراز خوشنودی از انتصاب مدیرانی در بدنه ورزش کشور که خود از پرورش‌یافتگان این عرصه و دردآشنای مشکلات آن هستند، تصریح کرد: قرار گرفتن فردی از بدنه جامعه ورزشی در راس وزارت ورزش و جوانان و انتصاب مدیران ورزشی بر عملکرد و کارایی این وزارتخانه می‌افزاید.
 
وی گفت: پرهیز از انتصاب مدیران سیاسی و تاکید بر استفاده از ظرفیت مدیرانی که خود برخاسته از جامعه ورزشی کشور هستند، می‌تواند بستر را برای احصاء دقیق‌تر مشکلات، کاستی‌ها و البته پتانسیل‌ها و قابلیت‌های عرصه ورزش فراهم آورد.
 
انتهای پیام/*

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1775450.html