printlogo


کد خبر: 1785972تاریخ: 1400/08/30 11:13
تفکر بسیج اکسیر عبور از بحران‌ها است
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ:
تفکر بسیج اکسیر عبور از بحران‌ها است
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: تفکر بسیج و روحیه بسیجی اکسیر عبور از مشکلات و تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، سردار حسن حسن‌زاده صبح امروز در جلسه صحن رسمی شورای شهر تهران اظهار کرد: بسیج شجره طبیه‌ و کلید اساسی حل همه مشکلات کشور و جهان اسلام است که امروز همه دنیا برکات و دستاوردهای عظیم آن را در همه عرصه‌ها تائید می‌کنند.

وی گفت: در طول تاریخ بسیار کوشیده شده با بروز و ظهور مکاتب مدیریتی شرایطی را فراهم کنند که با استفاده از تمام ظرفیت‌ها بتوانند جوامع در قبال مشکلات مدیریت جامع و موفق داشته باشند، از این رو مکاتب مدیریتی مختلفی روی کار آمد.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ خاطرنشان کرد: اما هر کدام از این مکاتب دوران درخشش و افولی داشتند، تا اینکه پس از پیروزی انقلاب امام راحل نهاد و مکتب بسیج را بنیان نهاد تا اکسیری برای حل بحران‌ها و حلال مشکلات به بهترین وجه و در کمترین زمان ممکن باشد.
 
حسن‌زاده تاکید کرد: برخی‌ها به نادرست تصور و القاء کردند که مکتب بسیج مخصوص دوران دفاع مقدس و تنها برای کشور ایران است، حال آنکه امام خمینی (ره) آن را اکسیری اثرگذار برای همه جهان نامید.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره فلسفه و چگونگی تولد بسیج در آذر ماه ۹۸، گفت: معظم‌له در این باره فرمودند منطق بسیج اساسا برای رفع تهدیدها و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها است و اصلا بسیج به این منظور متولد شد.
 
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ادامه داد: از این‌رو فلسفه وجودی بسیج برای رفع تهدیدها و تبدیل آنها به فرصت‌ها در همه حوزه‌ها، عرصه‌ها و زمان‌ها است، همچنان که تفکر، شیوه‌های مدیریتی و نوع عملکرد بسیج وارداتی نبوده بلکه برگرفته از اندیشه انقلابی و اسلامی است.
 
حسن‌زاده در بخشد یگری از سخنان خود تصریح کرد: در تهران بزرگ بالغ بر ۲۵۰۰ پایگاه بسیج، ۵ هزار واحد بسیج قشری و ۲۴۰۰ گروه جهادی وجود دارد که همگی بیانگر شبکه بزرگ عظیم فرهنگی و اجتماعی بسیج است.
وی تقویت بسیج و تفکر بسیجی را به معنای رفع همه تهدیدات، تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها و رشد، گسترش و توسعه بزرگترین شبکه اجتماعی و فرهنگی برای رسیدن به جامعه و تمدن نوین اسلامی و دور کردن چشم طمع همه بدخواهان از میهن و کشور و انقلاب اسلامی دانست.
 
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با تاکید بر اینکه امروز تفکر بسیجی در بدنه مدیریتی نظام، دولت و کشور می‌درخشد، افزود: تهران باید به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی و ام‌القری جهان اسلام همچون یک الگو بدرخشد.
 
حسن‌زاده خاطرنشان کرد: تهران باید شهری بزرگ، سالم، بزرگ، پاک، پرنشاط، پویا و با مدیریت اسلامی و انقلابی در منظر جامعه و جهان اسلام بدرخشد و طعم شیرین مدیریت انقلابی، اسلامی و جهادی را همه مردم جهان بچشاند.
 
وی بیان کرد: توجه به روح و باطن شهر با محوریت فعالیت‌های فرهنگی، توزیع عادلانه خدمات شهری و اجتماعی، ارتقاء و تحول شیوه‌های مربوط به روابط انسانی در تعامل با مردم با هدف ارائه خدمات بی‌منت، به‌هنگام و ارتقاء سطح رضایتمندی شهروندان باید در تهران مورد توجه قرار گیرد.
 
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ اظهار کرد: بسیج قادر به ایفای نقش و همکاری در حوزه‌های مختلفی مانند احیاء و افزایش اعتماد مردم به مدیریت وحدت بخش، تقویت شاخصه‌های سبک زندگی ایرانی اسلامی، ارتقاء سطح سرمایه اجتماعی برای رفع محرومیت‌ها، توجه ویژه به ورزش همگانی و سلامت جسم و روح شهروندان و پیاده سازی طرح محله اسلامی برای بسترسازی رسیدن به جامعه اسلامی در کلانشهر تهران است.
انتهای پیام/*

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1785972.html