printlogo


کد خبر: 1786804تاریخ: 1400/09/02 23:00
ظرفیت هنر می تواند جامعه را به سمت آرمانها حرکت دهد
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات کشور:
ظرفیت هنر می تواند جامعه را به سمت آرمانها حرکت دهد
یاسوج- معاون فرهنگی سازمان تبلیغات کشور گفت: هنر ظرفیتی دارد که می تواند جامعه را به سمت آرمانها حرکت داده و تاثیری که هنر می تواند داشته باشد، گاهی بهتر از ساعتها سخنرانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام رضا عزت زمانی شامگاه سه شنبه در نشست با جمعی از هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افزود: یک خبر خوب، یک فیلم کوتاه خوب، یک تصویر و عکس ماندگار و خوب، و یا یک اثر ماندگار سینمایی می‌تواند یک حرکت اساسی بوده و یک مسیر را باز می‌کند.

 
وی بیان داشت: این هنر گاهی در یک شعر تجلی پیدا می‌کند و به گفته رهبر معظم انقلاب، یک شعر گاهی به اندازه ساعت‌ها سخنرانی اثر دارد.
 
حجت الاسلام عزت زمانی با بیان اینکه گاهی یک سبک ماندگار است و گاهی یک سبک زمزمه زبان جوانان و نوجوانان ماست، گفت: باید زمزمه‌هایی تولید کرد که همه جوانان ما این زمزمه‌ها را بشنوند و تکرار کنند.
 
وی افزود: فراتر از این گاهی در عرصه‌های مختلف تبلیغی اجتماعی، این فضا تبلور دارد و به عنوان مثال می‌توان از فضای هنر برای تقویت وحدت در کشور استفاده کرد.
 
حجت الاسلام عزت زمانی اظهار داشت: مساله وحدت یک مسئله کلیدی و راهبردی در کشور است و وحدت یک تاکتیک یا اتفاق مقطعی نیست و تمدن اسلامی جز با وحدت محقق نمی‌شود.
 
وی با بیان اینکه وحدت یک کار پایه‌ای و کلیدی است، گفت: ما سال‌ها داریم درباره وحدت حرف می زنیم و اما گاهی یک کار هنری مفهوم وحدت را بیان می‌کند و تأثیر شگرفی دارد.
 
حجت الاسلام عزت زمانی افزود: دشمن به دنبال تفرقه در بین‌امت اسلامی و هم در بین شیعه و سنی و حتی در درون جامعه شیعه است و یک تصویر و عکس می‌تواند تأثیر خیلی مهمی در اتحاد داشته باشد، چنانچه در سال‌های قبل یک تصویر توانست به اندازه صدها سخنرانی تأثیر گذار باشد و ابزار هنر در این کار بسیار مهم است.
 
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات کشور با بیان اینکه فضای مجازی نیز یک ظرفیت حقیقتی است و نسل آینده ما دارد در این فضا زندگی می‌کند، گفت: این نسل دارد در این فضا نفس می‌کشد و چنانچه ما نتوانیم از این فضا استفاده کنیم در آینده گفتگو با این نسل برای ما سخت می‌شود و دنیا به شدت در حال تغییر است و ما نسلی بعد از خود داریم که این فضا را تجربه می‌کند و امروز اگر در سازمان تبلیغات از تولید فاخر حرف می زنیم باید این نسل بتواند با این تولیدات ارتباط برقرار کند.
 
حجت الاسلام عزت زمانی افزود: هنر می‌تواند حتی احکام را نیز شیرین‌تر به نسل جوان منتقل کند و گره خوردن این امر با ایجاد محتوای فاخر ارزشمند است.
 
انتهای پیام/

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1786804.html