printlogo


کد خبر: 1787204تاریخ: 1400/09/04 13:05
هیچ فرزند شهید و ایثارگری نباید بیکار باشد/ اشتغال و مسکن اولویت دولت سیزدهم
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
هیچ فرزند شهید و ایثارگری نباید بیکار باشد/ اشتغال و مسکن اولویت دولت سیزدهم
قاضی زاده هاشمی، با اشاره به اینکه اشتغال و مسکن اولویت دولت آیت‌الله رئیسی است، گفت: بعد از گذشت 40 سال از انقلاب نباید هیچ فرزند شهید و ایثارگر بیکار باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور پیش از ظهر امروز در نشست صمیمی با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان یزد با اشاره به اینکه مقام خدمت به خانواده ایثارگران مقام سپاس است، اظهار داشت: ما باید سپاسگزار خانواده‌های ایثارگران باشیم و اصلی‌ترین عنصر حافظ و رشد دهنده انسان دین خدا و پیروی از آن است.

وی بیان کرد: شهدای انقلاب اسلامی مسیر جهاد و شهادت را انتخاب کردند و خدای متعال نیز با توجه به نیت پاک و صاف این عزیزان، آنها را انتخاب کرد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه امام خمینی(ره) تاکید داشتند که هویت شهید و شهادت باید در جامعه حفظ شود، افزود: امام راحل نسبت به حفظ ایثار و شهادت تاکید بسیار داشتند و به همین دلیل قبل از شروع جنگ تحمیلی، بنیاد ایثارگران را ایجاد کردند.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: این عاشورای حسینی بود که مکتب اسلام و تشیع را به جهانیان معرفی کرد و مکتب انقلاب اسلامی از منظر ایثار و شهادت قابل معرفی به عالم است که متاسفانه در این خصوص کوتاهی صورت گرفته است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه به دنبال ساماندهی قوانین و اجرایی کردن آن هستیم، اضافه کرد: امروزه شاهد تغییر ذائقه و تغییر دیدگاه دیگران نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بعضی از زمان‌های حیاتی را از دست داده‌ایم، افزود: امروزه بسیاری از پدران و مادران شهدا فوت‌ شده‌اند و فرصت‌هایی که داشته‌ایم و کارهایی باید انجام می‌شد، متاسفانه از دست رفت.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه 300 هزار نفر از ایثارگران اعلام کرده‌اند که بیکار هستیم و این یکی از دغدغه‌های اصلی بنیاد شهید است، افزود: بسیاری از خانواده‌های شهدا و ایثارگران مسکن ندارند و این مسئله نیز یکی از دغدغه‌های اصلی بنیاد شهید به شمار می‌رود که باید برای حل آن به شکل جدی فعالیت کنیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اگر در طول 40 سال گذشته بحث قانون استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر را اجرایی کرده بودیم، نباید هیچ فرزند ایثارگری در انقلاب اسلامی بیکار باشد، اذعان داشت: در حال حاضر 33هزار فرزند شهید و ایثارگر داریم و هرچند قوانینی تصویب شده اما متاسفانه اجرایی نشده است و اگر این قانون به درستی اجرایی شده بود از سه میلیون کارمند در سطح کشور، یک میلیون آن باید فرزندان شاهد و ایثارگر باشند که چنین اتفاقی در کشور نیفتاده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور اضافه کرد: در حال حاضر نیازمند بازخوانی ماموریت های خود در بنیاد شهید هستیم و وظیفه من این است که از انقلابی بودن این نهاد صیانت کنم و نباید در آن فسادی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: این تغییرات باعث ناراحتی برخی شده و نسبت به وضعیت جدید معترض می‌شوند که نباید چنین مسائلی رخ دهد، در صورتی که باید شرایط را در بنیاد شهید سامان دهیم.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: مسئله اشتغال و مسکن ایثارگران در اولویت دولت قرار دارد به طوری که در پایان چهار سال اول دولت آیت‌الله رئیسی این مسائل را حل کرده باشیم.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1787204.html