printlogo


کد خبر: 1838882تاریخ: 1401/02/25 06:30
دیپلمات‌های روس هر روز تهدید می‌شوند
سفیر روسیه در آمریکا:
دیپلمات‌های روس هر روز تهدید می‌شوند
سفیر روسیه در آمریکا گفت که دیپلمات‌های این کشور در واشنگتن به صورت روزانه به خشونت تهدید می‌شوند و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا تلاش می‌کنند با آن‌ها تماس برقرار کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آناتولی آنتونوف شنبه‌شب به تلویزیون روسیه گفت از زمان آغاز جنگ در اوکراین در ۲۴ فوریه، دیدارهای رو در رو با مقامات آمریکایی متوقف شده است. 

وی افزود: موقعیت ما مانند قرار گرفتن در یک قلعه محاصره شده است. اساساً سفارت ما در یک محیط خصمانه عمل می‌کند. کارمندان سفارت پیام‌های تهدید آمیز مانند تهدید به خشونت فیزیکی دریافت می‌کنند. 

سفیر روسیه ادامه داد: ماموران سرویس‌های امنیتی آمریکا بیرون سفارت روسیه حضور دارند و شماره تلفن‌های سازمان‌های سیا و اف‌بی‌آی را به دیپلمات‌ها می‌دهند. 

معترضان در لهستان روز دوشنبه به سفیر روسیه در این کشور حمله کرده و به او رنگ قرمز پرتاب کردند. 

روسیه و آمریکا پیش از آغاز جنگ اوکراین، بر سر فعالیت سفارت‌های خود دچار اختلاف بودند.

آمریکا ۱۲ دیپلمات روس که در سازمان ملل فعالیت می‌کردند را اخراج کرده و روسیه نیز در مقابل چندین دیپلمات آمریکایی را اخراج کرده است. 

به گزارش ایرنا، سفارت روسیه در آمریکا پیش از این نیز از تهدیدها و نامه‌های خشونت آمیز علیه دیپلمات‌های خود ابراز نارضایتی کرده بود. 

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت. 
پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۵ اسفند نیز عملیاتی نظامی که آن را "عملیات ویژه" خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. 

درگیری‌ها در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1838882.html