printlogo


کد خبر: 1878110تاریخ: 1401/04/02 23:01
باغ موزه دفاع مقدس آبادان نیازمند حمایت است
وزیر میراث فرهنگی؛
باغ موزه دفاع مقدس آبادان نیازمند حمایت است
عزت الله ضرغامی گفت: آبادان واقعا مظلوم واقع شده به خصوص باغ موزه دفاع مقدس که با وجود پالایشگاه و منطقه آزاد اروند متاسفانه حتی از کمترین امکانات رفاهی برخوردار نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از باغ موزه دفاع مقدس آبادان اظهار کرد: این منطقه با توجه به زیرساخت‌های مناسب قابلیت تبدیل به مرکز گردشگری جنگ تحمیلی را دارد.

وی افزود: این موزه نمادی از رفتار وحشی گرانه صدام است که در جنگ تحمیلی مورد حمایت استکبار جهانی بود.
 
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: آبادان واقعا مظلوم واقع شده به خصوص باغ موزه دفاع مقدس که با وجود پالایشگاه و منطقه آزاد اروند متاسفانه حتی از کمترین امکانات رفاهی برخوردار نیست.
 
ضرغامی با بیان اینکه این مکان یک میراث است تا مردم با بازدید از آن بدانند در جنگ چه گذشته است، گفت: رشادت رزمندگان و شهیدان هشت سال دفاع مقدس باید به نسل جوان انتقال یابد.
 
وی عنوان کرد: این مکان در موقعیت مناسبی قرار دارد که با زحمات سپاه و پالایشگاه به موزه دفاع مقدس تبدیل شده است.
 
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: برای جذب گردشگر در این موزه نیاز به سرمایه گذار است ضمن اینکه اسکله خوبی در این مکان وجود دارد که بدنبال مجوزهای لازم از ستاد کل نیروهای مسلح برای راه اندازی آن هستیم.
 
وی گفت: راه اندازی اسکله تفریحی در این مکان می تواند به ظرفیت گردشگری منطقه اضافه کند ضمن اینکه یاد شهیدان هشت سال دفاع مقدس زنده خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
 

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1878110.html