printlogo


کد خبر: 1887794تاریخ: 1401/05/13 08:34
تامین آب شرب بیش از ۷ هزار روستای کشور در ۱۴۰۱/احداث ۴۰ هزار مسکن مددجویی روستایی
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خبر داد؛
تامین آب شرب بیش از ۷ هزار روستای کشور در ۱۴۰۱/احداث ۴۰ هزار مسکن مددجویی روستایی
سردار محمد زهرایی گفت: بر اساس تفاهم صورت گرفته طی امسال تامین آب شرب در بیش از ۷ هزار روستای کشور انجام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار محمد زهرایی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز در بیان مهمترین اولویت‌ها و محوریت‌های کاری سازمان بسیج سازندگی در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: بر اساس توافق صورت گرفته طی امسال کار تامین آب شرب در ۷ هزار و ۱۳۸ روستای کشور اجرایی می‌شود که هم‌اکنون این مهم در حال انجام است.

 
وی تاکید کرد: همچنین در قالب طرح آبخیز تا جالیز پروژه‌ها و خدمات متعددی شامل حفر و احیای قنوات، احداث استخر آب کشاورزی و کانال کشی آب در حوزه کشاورزی و باغات در مناطق روستایی کشور اجرایی می‌شود.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور احداث ۴۰ هزار مسکن مددجویی کمیته امداد روستایی را از دیگر پروژه‌های کلان این سازمان در سال جاری برشمرد و ادامه داد: از این تعداد بیش از ۶ هزار پروژه دارای پیشرفت فیزیکی بوده و بخش دیگری از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده و یا در حال اجرایی شدن است.
 
سردار زهرایی تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید و کمک به رونق آن، قراردادی به منظور احیای یکهزار واحد صنعتی خرد، کوچک و متوسط در سال ۱۴۰۱ منعقد شده و اقدامات لازم برای این منظور و باز زنده‌سازی این بخش از حوزه تولید کشور در حال انجام است.
 
وی از راه‌اندازی ۱۰ هزار صندوق‌ قرض‌الحسنه خبر داد و بیان کرد: همچنین به منظور کمک به تامین برق و تقویت منابع درآمدی در این حوزه، ایجاد و احداث نیروگاه‌های خورشیدی خانگی در دستور کار قرار داشته و فعالیت در این حوزه در حال انجام شدن است.
 
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به بیان گوشه‌هایی از فعالیت‌ها در حوزه بلایای طبیعی و کمک به آسیب‌دیدگان پرداخت و گفت:در این راستا پس از وقوع زمین‌لرزه در غرب کشور کار احداث ۲ هزار واحد مسکونی انجام شده و در جریان وقوع سیل در برخی استان‌های کشور نیز بیش از ۱۱ هزار واحد احداث و مرمت شده است.
 
سردار زهرایی اظهار کرد: کار احداث ۲۳۰ واحد مسکونی در شهرستان زلزله‌زده سی‌سخت نیز انجام شده، البته خدمات دیگری در دیگر مناطق زلزله‌زده نیز اجرایی شده است.
 
انتهای پیام/

لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/1887794.html