printlogo


کد خبر: 267796تاریخ: 1393/12/26 11:19
گزارش تصویری/پتروشیمی خراسان نماد اقتصاد مقاومتی در خراسان شمالی
گزارش تصویری/پتروشیمی خراسان نماد اقتصاد مقاومتی در خراسان شمالی
شرکت سهامی پتروشیمی خراسان، بزرگترین مرکز تولید محصولات شیمیایی شمال و شمال شرق کشور، در اردیبهشت سـال 71 در بجنـورد، مرکـز استـان خراسـان شمالـی تاسیـس و از خــرداد 75 بـه بهره برداری رسید، این مجتمع ظرفیت تولید سالانه 330 هزار تن آمونیاک،495 هزارتن اوره و 20 هزار تن ملامین را دارد .

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا، به نقل از اترک نیوز؛ شرکت پتروشیمی خراسان که هم اکنون زمینه اشتغال یک هزار و 500 نفر را فراهم کرده است در صدد است تا با راه اندازی خط تولید " پلی پروپیلن " که به اذعان بسیاری از مسئولان، صاحبنظران و مجریان طرح، بارقه امید و وعده آینده ای روشن برای استان به شمار می آید، گامی بلند در راستای توسعه صنعتی استان بردارد. 

 طرح بزرگ GTPP از جمله صنایع تبدیلی مادر در حوزه گاز است که زمینه اشتغال بسیاری از متخصصین و دانش‌آموختگان صنعت را فراهم می‌سازد.
با راه اندازی کارخانه مذکور درآمد سالانه این شرکت به بیش از 4 میلیاردتومان افزایش خواهد یافت و این باعث تحول بزرگ در اقتصاد استان و منطقه خواهد شد.
گفتنی است، در سال جاری شرکت پتروشیمی خراسان توانسته است رتبه نخست را در بین پتروشیمی های کشور از لحاظ ایجاد کمترین میزان آلودگی ، فعالیت و تولید محصولات بدون توقف از زمان تاسیس کسب کند.