printlogo


کد خبر: 293225تاریخ: 1394/02/07 06:42
نا امیدی نایب رئیس فدراسیون از فروش استقلال و پرسپولیس
نا امیدی نایب رئیس فدراسیون از فروش استقلال و پرسپولیس
سرپرست نایب رئیسی فدراسیون فوتبال گفت: مسئولان سازمان خصوصی سازی باید توجه کنند که استقلال و پرسپولیس کارخانه نیستند که آنها اینطور رفتار می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانامحمود اسلامیان  در رابطه با تفاهم نامه سه جانبه میان کی روش، فدراسیون و وزارت ورزش اظهار داشت: امضای این تفاهم نامه در کل حرکت خوب و مثبتی بود. با این رویه تیم ملی هم حمایت فدراسیون را داراست و هم وزارت ورزش. البته از طرفی کی روش باید در برابر این حمایت ها فضای تیم ملی را مدیریت کند و وظایفش را انجام دهد. شخصا بارها گفته ام که کی روش را از نظر فنی قبول دارم اما او باید کمی در رفتارش تجدیدنظر کند.

وی در پاسخ به این سوال که چطور وزارت ورزش که منتقد کی روش بود، به حامی او تبدیل شد، افزود: این سوال را بهتر است از مسئولان وزارت ورزش بپرسید اما تصور می کنم به دلیل رزومه خوب کی روش و دید مثبتی که مردم به این مربی دارند، وزارت ورزش نیز از کی روش حمایت کرد. به هر حال نظر مردم در درجه اول قرار دارد.

سرپرست نایب رئیسی فدراسیون فوتبال درباره اینکه به نظر اسدی، دبیرکل فدراسیون مخالف سرسخت کی روش محسوب می شود، خاطرنشان کرد: مراجع تصمیم گیرنده فدراسیون یکی هیات رئیسه است و دیگری هم رئیس فدراسیون. البته نظرات دبیرکل هم محترم است اما به تنهایی تصمیم گیرنده نیست. آخرین جلسه ای که ما در فدراسیون داشتیم به چند هفته قبل بازمی گردد. در آن جلسه تمامی اعضای هیات رئیسه از جمله اسدی خیلی قاطعانه از ادامه همکاری با کی روش حمایت کردند و موافق ماندن او بودند.

وی در پاسخ به این سوال که پس چرا در مصاحبه های اسدی دائما کنایه به کی روش دیده می شود، گفت: این مصاحبه ها از نظر ما رسمی نیست چون او تا به حال چیزی مکتوب به هیات رئیسه نداده که مخالف کی روش است. به هر حال مصوبه هیات رئیسه موافقت با ماندن کی روش بود که برای مذاکره کار را به کفاشیان سپردیم و او هم این کار را به سرانجام رساند.

اسلامیان درباره شایعه انتخاب مربی و سرپرست برای تیم ملی در جلسه هیات رئیسه عنوان کرد: توصیه ما در جلسات هیات رئیسه فقط این بوده یک مربی ایرانی خوب و با تجربه در کنار کی روش قرار بگیرد تا کار انتقال تجربه را نیز به بازیکنان انجام دهد. در هر صورت از نظر من این خود کی روش است که باید دستیارش را انتخاب کند و این حق طبیعی اوست. مدیریت کادرفنی با کی روش است و حتی درباره سرپرست هم او باید تصمیم بگیرد.

وی در واکنش به شایعه سرپرستی عابدینی در تیم ملی گفت: من نه با عابدینی در این باره صحبتی کردم و نه چیزی در این خصوص شنیده ام. نمی دانم چه کسی نام ایشان را مطرح کرده است.

سرپرست نایب رئیسی فدراسیون درباره بدهی مالیاتی سنگین کی روش که باعث ممنوع الخروجی او شده، اذعان داشت: مبنای مالیات باید زمانی باشد که قرارداد امضا شده است. کی روش 4 سالی است که در ایران است و زمان ورودش قیمت ارز یک سوم حالا بوده است اما متاسفانه دوستان در اداره مالیات قرارداد این مربی را با نرخ روز حساب می کنند. به نظرم چون فوتبال در دید است و حالت ژورنالیستی دارد، اداره مالیات نیز از این فضا استفاده کرده و به دنبال پول بیشتری است.

وی ادامه داد: هزاران میلیارد بدهی مالیاتی وجود دارد که دنبال آن نمی روند اما دنبال مالیات کی روش افتاده اند و می خواهند آنرا 3 برابر هم دریافت کنند. در هر صورت باید این ماجرا به یک نحوی حل شود تا فدراسیون نیز متضرر نشود چون بودجه ای که فدراسیون برای این کار در نظر گرفته، خیلی کمتر از مبلغ اعلام شده است.

اسلامیان در خصوص انتقاداتی از تعویق مجمع فدراسیون فوتبال شده، تصریح کرد: تکالیفی که در مجمع قبلی لحاظ شده باید آماده شود و سپس تاریخ مجمع جدید مشخص شود. فدراسیون هم در ماههای اخیر به دلیل ماجرای کی روش روزهای شلوغی را سپری کرده است و امیدوارم به زودی مقدمات برگزاری مجمع فراهم شود.

وی با اشاره به وضعیت نابسامان استقلال و پرسپولیس گفت: مهمترین دغدغه من و خیلی از اهالی فوتبال این روزها استقلال و پرسپولیس هستند که در حالت بلاتکلیفی به سر می برند. من نظراتم را قبلا به صورت شفاهی و حتی کتبی به مسئولان ارائه دادم. نظرم این بود که این 2 باشگاه به 2 شرکت صنعتی واگذار شوند که سایپا و ایران خودرو جزو اولویت ها هستند. البته با تمام این مسائل به نظرم تا زمانی که حق پخش به صورت قانونمند پرداخت نشود، نه کسی برای خرید این 2 باشگاه جلو می آید و نه کسی می تواند بازده اقتصادی از استقلال و پرسپولیس داشته باشد.

سرپرست نایب رئیسی فدراسیون همچنین افزود: مسئولان سازمان خصوصی سازی باید توجه کنند که استقلال و پرسپولیس کارخانه نیستند که آنها اینطور رفتار می کنند. سازمان خصوصی سازی به این 2 باشگاه به چشم شرکت های دیگری که واگذار می شوند، نگاه می کند که اشتباه است. باید بفهمند که این 2 باشگاه هر کدام 20 میلیون قلب عاشق را با خود به همراه دارند که ما در واقع آنرا در مزایده به حراج می گذاریم. باید تفاوت میان سرخابی ها با شرکت های دیگر باشد وگرنه استقلال و پرسپولیس هم به سرنوشت داماش و راه آهن دچار می شوند.

وی در پایان گفت: به نظرم نباید از بازیکنان و مربیان استقلال و پرسپولیس به خاطر نتایج ضعیفشان در این فصل خرده گرفت و باید حتی از آنها تشکر کرد که با این وضعیت بلاتکلیفی کارشان را انجام دادند. پرسپولیس را می بینید که 5 مدیرعامل عوض کرده، پس حالا زمان کمک به این باشگاههاست. حالا هم در آستانه مزایده سوم من چشمم آب نمی خورد که بدون حل شدن مشکل حق پخش کسی برای خرید 2 باشگاه جلو بیاید.

کاپ

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/293225.html