printlogo


کد خبر: 66192تاریخ: 1392/12/07 09:23
رئیس‌جمهور دیدارهای مردمی را از برنامه‌های کاری خود حذف کرد
اختصاصی دانا//بر اساس اعلام سامانه ارتباط مردمی 111 و 6133
رئیس‌جمهور دیدارهای مردمی را از برنامه‌های کاری خود حذف کرد
بر اساس اعلام سامانه ارتباط مردمی 111 و 6133 رئیس‌جمهور دیدارهای مردمی را از برنامه‌های کاری خود حذف کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا، روز گذشته در آستانه آغاز دومین سفر استانی دولت یازدهم اسماعیل سماوی رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در خبری اعلام کرد که سامانه 111 در راستای تسهیل دسترسی مردم به مسئولان برای دریافت پیام‌های مردمی طراحی شده تا شهروندان با زحمت کمتری دغدغه‌ها، خواسته‌ها و مشکلات‌شان را به گوش رئیس‌جمهور و دیگر مسئولان دولت برسانند.

وی همچنین گفته که نامه تنها راه ارتباط با رئیس‌جمهور نیست و هموطنان عزیز می‌توانند از طریق سامانه تلفنی 111 نیز مسائل، مشکلات و دیدگاه‌هایشان را به دکتر حسن روحانی انتقال دهند و ظرفیت سامانه 111 اکنون افزایش یافته تا هموطنان مشکلی در زمینه برقراری ارتباط با نهاد ریاست‌جمهوری برای طرح مطالب‌شان نداشته باشند.

بر همین اساس طی تماسی که با این سامانه داشتیم خواستار دیدار با رئیس جمهور شدیم که بعد از گذشت چند دقیقه که در صف انتظار بودیم در پاسخ به درخواست ما گفته شد: فعلا با توجه به اعلامی که به ما شده رئیس جمهوری ملاقات حضوری ندارد و اگر قرار باشد ملاقاتی انجام شود از طریق رسانه‌ها اعلام می شود و باید بعد از آن از طریق این سامانه ثبت نام کنید.

اپراتور سامانه 111 در ادامه گفت که مردم مشکلات خود را به ما می گویند و اگر این مشکلات در حوزه اختیارات قوه مجریه باشد ما به سازمان‌ها و حوزه‌های مرتبط اعلام می‌کنیم نه به دفتر ریاست جمهوری.

وی در خصوص نامه نگاری مردم با ریاست جمهوری، ادامه داد: نامه نگاری همچنان وجود دارد ولی نسبت به این سامانه از سرعت کند تری برخوردار است و اگر درخواست افراد قابلیت بررسی داشته باشد از طریق نهاد ریاست جمهوری تماس گرفته می‌شود ولی لازمه آن اینست که اطلاعات در این سامانه دقیق ثبت شود.

در انتهای اپراتور گفت که با شماره تلفن 6133 برای هماهنگ کردن دیدار با رئیس جمهور بتماس بگیریم.

بر همین اساس با سامانه 6133 هم تماس گرفتیم که بعد از حدود 10دقیقه انتظار، اپراتور در خصوص خواسته ما مبنی بر ارتباط  با رئیس جمهور گفت: رئیس‌جمهور در برنامه کاریشان ملاقات با مردم ندارند.

این اپراتور در پاسخ به این سوال که در دولت قبل این امکان وجود داشت، اظهار کرد:  نظرات هرفرد با فرد دیگری متفاوت است و دراین دولت چنین ملاقات‌هایی در دستور کار نیست.

فعلا چنین برنامه ای به ما اعلام نشده است و تاجایی که ما می دانیم ملاقات در برنامه هیئت وزیران و رئیس جمهور وجود ندارد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/66192.html