printlogo


کد خبر: 805195تاریخ: 1395/04/12 10:34
اردوغان مردم ترکیه را قربانی سیاست‌های غلط خود نکند/ مقامات تُرک بر پیکره اسلام ضربه می‌زنند
عضو کمیسیون امنیت ملی؛
اردوغان مردم ترکیه را قربانی سیاست‌های غلط خود نکند/ مقامات تُرک بر پیکره اسلام ضربه می‌زنند
رضایی گفت: رئیس جمهور ترکیه با حمایت از داعش و اجرای سیاست‌های آمریکا در منطقه بر پیکره اسلام ضربه می‌زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگو با  آناج با اشاره به انفجار فرودگاه استانبول، اظهار داشت: رئیس جمهور ترکیه باید با اتخاذ رفتارهای عقلایی، گذشته را جبران کند و به جایِ حمایت از تکفیری‌ها به منظور سرنگون کردن دولت بشار اسد، در برابر داعش ایستادگی نماید.

وی ادامه داد: همه به اردوغان توصیه کرده بودند که تروریست‌ها را به خوب و بد جدا نکند لکن مقامات تُرک با اقدامات‌شان بر پیکره‌ی اسلام ضربه وارد کردند و در برپا نمودن آشوب در منطقه سیاست‌های آمریکا را پیش بردند.

نماینده مردم خمین در مجلس دهم با بیان اینکه از مرزهای ترکیه به تروریست‌های ساکن در عراق تجهیزات جنگی می‌رسد، ابراز کرد: اگر اردوغان از تکفیری‌های داعش حمایت مالی و نظامی نمی‌کرد امروز ترکیه دچار بحران نمی‌شد و ما روزانه شاهد انفجار پی‌درپی در شهرهای این کشور نبودیم.

وی خواستار پیوستن ترکیه به محور مقاومت شد و تاکید داشت: با اتحاد مسلمانان است که می‌شود ریشه تروریسم را در منطقه خشکاند، بهتر است اردوغان تا دیر نشده مواضع خود را با ایران در خصوص سوریه و لزوم جنگ با داعش یکسان نماید و مردمش را قربانی نکند.

این نماینده مجلس کانون هدایت داعش، آمریکا و اسرائیل دانست و از اینکه کشورهایی مثل عربستان و ترکیه در زمین دشمن بازی می‌کنند ابراز تاسف کرد.

انتهای پیام/م

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/805195.html