printlogo


کد خبر: 987290تاریخ: 1395/10/05 09:38
علاقه عجیبی به لوازم التحریر دارم / زندگیم با این مجموعه منظم تر شد+ عکس
کوچکترین مجموعه دار ابرکوهی:
علاقه عجیبی به لوازم التحریر دارم / زندگیم با این مجموعه منظم تر شد+ عکس
نوجوان 14 ساله کوچکترین مجموعه دار ابرکوهی گفت: علاقه و حس عجیبی به لوازم التحریر دارم و همین علت راه اندازی این مجموعه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرو ابرکوه، رضا عزیزی یکی از کوچکترین مجموعه داران ابرکوه است، که از کودکی علاقه خاصی به جمع آوری بعضی لوازم التحریرها دارد.


از 3 سالگی جمع آوری پاکن و مداد را شروع کردم
رضا عزیزی که حدود 14 سال از بهار زندگیش می گذرد، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سرو ابرکوه، گفت: از سال 1386 که حدودأ 3 ساله بودم، به مدت خیلی کوتاه در کلاس آموزش زبان خارجه شرکت کردم و در موارد مختلف برای تشویق پاکن و مداد، هدیه می گرفتم.


عزیزی افزود: این پاکن ها که بیشتر به شکل حروف انگلیسی، میوه ها و... بودند، برایم جذابیت خاصی داشتند و باعث علاقه من به جمع آوری این مجموعه شدند. یکی دیگر از دلایل رفتن به این سمت، علاقه پدر و مادرم بود، چرا که آنها نیز از قدیم مجموعه ای از تمبرها و خودکارها داشتند.

 


علاقه و حس عجیبی نسبت به لوازم التحریرها دارم
وی با اشاره به اینکه هنوزم هم این مجموعه در حال اضافه شدن است، عنوان کرد: علاقه و حس عجیبی نسبت به لوازم التحریرها دارم. به همین خاطر در این مجموعه بیشتر انواع مداد، خودکار، روان نویس، خودنویس، پاکن و مدادتراش نگهداری می کنم.


مجموعه دار کوچک ابرکوهی بیان کرد: در کنار این اشیاء انواع و اقسام بعضی پول های قدیمی مثل 1ریالی و 10 ریالی، ماشین های مختلف اسباب بازی هم دارم، که حدود چهار سال اخیر به آنها چیزی اضافه نکردم.


آقا رضا ادامه حرفهایش گفت: پدر و مادر و خاله هایم چون از علاقه من باخبر هستند، در جمع آوری این مجموعه خیلی به من کمک کرده و هنوز هم برای گسترده تر کردن مجموعه مرا تشویق می کنند.


وی خاطر نشان کرد: در کنار این اشیاء که در قالب بسته های متفاوت در کمدی در اتاقم نگهداری میکنم، کلکسیون کوچکی هم از انواع دسته کلیدها وجود دارد.


مکان مناسبی باشد مجموعه را به نمایش می گذارم
نوجوان ابرکوهی ضمن اشاره به اینکه هنوز هم دوست دارد انواع و اقسام مداد و پاکن ها را جمع آوری کند، تاکید کرد: دوست دارم جا و مکان مناسبی پیدا کنم و این مجموعه را در معرض دید عموم قرار دهم، تا شاید دیگران هم با دیدن آن به چنین فعالیت هایی علاقمند شوند.


عزیزی در پایان گفت: باید بگویم جمع آوری این مجموعه در زندگی من بی تاثیر نبود، چرا که باعث شد در رفتارهای فردی و انجام کارهایم، منظم تر و مرتب تر باشم.

 


آثار ارزشمند و قدیمی فرهنگ و هویت ما هستند
حمید رضا عزیزی پدر کوچکترین مجموعه دار ابرکوهی گفت: مجموعه ای از خودکار و مداد و حتی چندین آلبوم از تمبرهای قدیمی داشتم که به دوستان هدیه دادم.


عزیزی ضمن اشاره به این موضوع که امروزه مجموعه داری در کشور رونق زیادی دارد،  ادامه داد: امیدوارم به لطف خدا رضا بتواند، اشیاء دیگری مثل پول ها را نیز بیشتر کند و در معرض دید عموم و علاقمندان قرار دهد، تا شاید انگیزه ای برای دیگران شود و اشیاء قدیمی و ارزشمند را نگهداری کنند.


وی تاکید کرد: چرا که بسیاری از آثار ارزشمند و گرانبهای ما که فرهنگ و هویت ما بودند، در اثر بی توجهی از بین رفته و راه جبراین برای آنها وجود ندارد.


نگهداری مداد و پاکن ها کار شیرینی است
خانم عزیزی مادر آقا رضا نیز چنین می گوید: هر چند نگهداری این مجموعه کار سختی است و مواقع نظافت و مرتب کردن اتاق پسرم، زحمت بیشتری برایم درست می شود، ولی چون خودم هم از قدیم علاقه داشته و آلبومی از تمبرها دارم، برایم کار شیرینی است.  


وی افزود: از دوران کودکی و در دوران تحصیل تا کنون هیچ کدام از وسایلش را گم نکرد، تا جایی که می توانم بگویم حتی طول یک سال تحصیل را با یک یا دو پاکن به پایان رسانده است. همین علاقه باعث شد، پسر منظم و مرتبی باشد.


عزیزی ضمن بیان این مطلب که نمیدانم وقتی رضا بزرگ شد به چه چیزی علاقمند شود، خاطر نشان شد: الان تقریبا کلکسیونی هم از ماشین های اسباب بازی دارد، که از زمانی که یاد گرفت چیزهایش را نگه دارد، از هر نمونه دو تا؛ یکی برای بازی و یکی برای کلکسیونش، می خرید.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ 

 


لینک مطلب: https://www.dana.ir/News/987290.html