شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1395/12/11 شناسه خبر: 1052117

نشان طلای مجموعه دار برتر سال 95 به سراموزه رهگشای بادرود رسید

نشان طلای مجموعه دار برتر سال 95 به سراموزه رهگشای بادرود رسید
در چهارمین گردهمایی انجمن مجموعه داران کشور در محل سالن اجلاس موزه ملی، سه مجموعه دار برتر انتخاب و نشان طلای مجموعه دار برتر سال 95 به سراموزه رهگشای بادرود رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آوای نطنز، سراموزه رهگشای بادرود از جمله موزه های خصوصی موفق در سال های اخیر در شهر بادرود بوده است که معرفی آداب و رسوم محلی این شهر در قالب عروسک های محلی و همچنین فعالیت های بشر دوستانه در سطح کشوری و بین المللی از جمله فعالیت های شاخص مسئولان این سرا موزه بوده است.

مسئول فرهنگی و هنری سراموزه رهگشا در خصوص برنامه های نوروزی این سراموزه اظهار کرد: جشنواره نوروزی عروسک ها در رشته های مختلف هنری هم چون خوشنویسی، موسیقی تئاتر، عکاسی و قصه گویی به منظور نشر ادبیات، فرهنگ و میراث باستانی شهر بادرود در ایام نوروز برگزار می شود.

سعید یزدانمهر افزود : هنرمندان و علاقه مندان در تمام رده های سنی تا پایان اسفند ماه فرصت دارند آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند.

وی همچنین از برپایی جشنواره تخم مرغ های رنگی در سراموزه رهگشای بادرود خبر داد و بیان کرد: عروسک های بومی این سراموزه به عنوان سفیران صلح و دوستی در داخل و خارج از کشور امسال برنامه های گوناگونی را برای تحقق این مهم و ترویج سنت و تاریخ منطقه بر عهده داشته و در برنامه های فرهنگی کشورهای مختلف نیز به نمایش درآمدند.

مسئول فرهنگی و هنری سراموزه رهگشای بادرود اضافه کرد: چندی پیش این عروسک ها در دست کودکان و نوجوانان ایرانی که در مرکز یونیسف در شهر رم ایتالیا، به اجرای برنامه هنری و معرفی فرهنگ ایرانی می پرداختند، قرار گرفت.

وی با بیان این که تعدادی از این عروسک ها با حضور رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا، به مدیر آکادمی ملی کالاسنسیوز و مدیر کل یونیسف نیز اهدا شد، گفت: اخیرا در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی کاشان و فرانسه، این عروسک های زیبا با لباس محلی به فرماندار کاشان و سفیر فرانسه نیز اهدا شد.

یزدانمهر با بیان این که نمایش این عروسک ها در برنامه های خیریه نیز جالب توجه است ابراز کرد: در اسفندماه سال جاری این عروسک ها در بازارچه خیریه نیکان واقع در شهرک غرب تهران به نمایش در آمده اند.

وی گفت: میریام گوتس مدیر سراموزه رهگشای با هدف ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای تعدادی از بانوان بادرودی از طریق توسعه صنایع دستی و گردشگری فعالیت می کند و تلاش می کند تا در این زمینه نیز برای بانوان بادرودی شغل ایجاد کند.

مسئول فرهنگی و هنری سراموزه رهگشای بادرود همچنین از برگزاری چهارمین گردهمایی انجمن مجموعه داران در محل سالن اجلاس موزه ملی در تاریخ ۹ اسفند خبر داد و گفت: در این گردهمایی از ۲۷۰۰ مجموعه دار از سراسر کشور قدردانی شد و طبق کارشناسی های انجام شده سه مجموعه دار برتر انتخاب و نشان طلای مجموعه دار برتر سال به سراموزه رهگشا رسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1052117
ارسال نظر
نظرات