شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1396/01/08 شناسه خبر: 1071935

رود خانه شاه بهرام، نگین گردشگری جنوب ایران/اینجا تلفیقی از آب و طبیعت را باهم ببینید+تصاویر

رود خانه شاه بهرام، نگین گردشگری جنوب ایران/اینجا تلفیقی از آب و طبیعت را باهم ببینید+تصاویر
روستای شاه بهرام با رودخانه ی زیبایش در دامنه ی ارتفاعات کوه خامی چرام واقع شده که علاوه بر مناظر بدیع گردشگری، آثار و چشم اندازهای تاریخی ماندگاری در آن دیده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس رودخانه شاه بهرام شهرستان باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است ، این رودخانه در مسیر جاده باشت به چرام واقع در حدود 45 کیلومتری شمال غرب شهرستان باشت و 145 کیلومتر تا مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد فاصله دارد .

روستای شاه بهرام با رودخانه ی زیبایش در دامنه ی ارتفاعات کوه خامی واقع شده که علاوه بر مناظر بدیع گردشگری، آثار و چشم اندازهای تاریخی ؛ خصوصا" قبرستان تاریخی در منطقه سردسیری آن ، مناظر زیبای طبیعت گردی در کنار کوههای تاریخی شاه بهرام و لار از اهمیت ویژه ای برخوردار و دارای چشم انداز بسیاری زیبایی است.

 بعداز آن به روستای شاه بهرام در۴۵ کیلومتری بخش باشت میرسیم، رودخانه شاه بهرام در این شهرستان با مهار آب بهره‌برداری ، پمپاژ و استفاده کشاورزی در میان مدت و دراز مدت و همچنین از ظرفیت آن در آبزی‌پروری مورد استفاده قرار گیرد .

 

وجود رودخانه‌ و چشمه‌های فراوان اطراف آن زیست بوم مناسب برای انواع آبزیان و به خصوص کپورماهی‌ها و ماهی قزل‌آلا را به وجود آورده ، باشت تنها شهرستانی است که به جهت منابع زیر زمینی و توسعه کشاورزی، مراحل تکمیلی آن در نوبت تخصیص آب از منابع زیر زمینی قرار گرفته و این تخصیص ها از منابع زیر سطحی آب به دلیل حاصلخیز بودن اراضی، وجود آب و منابع زیر زمینی فراوان، هوای مناسب و همچنین استعداد و موقعیت جغرافیایی آن به لحاظ ایجاد صنایع مختلف و کشاورزی است.

آرامش و سکوت در رودخانه از طرف شب هوای طبیعت را خوشگواراتر می سازد . به همین قسم آواز پرندگان ، نسیم ها ی خوشگوار رنگ وبوی دیگری را به طبیعت می بخشد. طلوع آفتاب آغاز روز انگیزه خاص را برای انسان می دهد که هر کس کوشش می کند ،پشت کار خویش برود .

در فصل بهار در این منطقه طبیعت رنگ وبوی دیگری به خود می گیرد ، گل ها شکوفه می کنند ، دامنه کوها سبز می شود ، دهقانان کشت وکار می کنند ، پرنده ها از لانه های خویش بیرون می آیند و در باغ ها زمزمه می کنند.

در پائیز طبیعت صفت دیگری را بخود می گیرد برگ ها ی درختان شروع به ریختن می نماید ، هوا نسبتا سرد می شود.و زیبایی خاصی به این منطقه می دهد و هر روز گردشگران زیادی را به این منطقه زیبا می کشاند.

زیبایی هایی که همه را یک جا می توان در منظقه شاه بهرام و در کنار رودخانه زیبای آن به یکجا دید و آن را ستود.

 

---
 
---

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1071935
ارسال نظر
نظرات