شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 16:19 منتشر شده در مورخ: 1396/01/17 شناسه خبر: 1076239

محمد منظر پور اخراج شد؛ دستگیری سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا

محمد منظر پور اخراج شد؛ دستگیری سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا
شنیده‌ها مبنی بر این است که محمد منظر پور، سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا اخراج شده. منظرپور از تقرییا سه سال پیش، اردیبهشت ۱۳۹۲ نفر دوم صدای آمریکا بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از انقلاب نیوز،یکی از کارکنان صدای آمریکا که نخواست نامش فاش شود، ضمن تأیید این خبر گفته:«او را با اسکورت حفاظت اداره البته به شکل محترمانه‌ای بردند. به گفته منظرپور شاکی وی ستاره درخشش است (ستاره خودش بزرگترین حامی منظرپور در این سال‌ها بوده است) از جمله موارد شکایت این است که منظرپور پایان قرارداد مهمان‌هایی که برای شرکت در برنامه‌ها پول می‌گرفتند را دیر ابلاغ کرده و سرویس مجبور شده در مواردی دستمزد مهمان‌ها را با وجود بسته شدن بودجه آن بخش بپردازد. منظرپور ده روز فرصت اعتراض به این حکم را دارد. اما بعید است نتیجه بخش باشد.»

در بخش فارسی همه صحبت از این می‌کنند که به زودی نوبت خود درخشش هم می‌رسد که به این شکل اخراج شود. درخشش در چنین روزی در اداره حضور ندارد و معلوم نیست چه کسی مسئول است. مدیران میانی سردرگم هستند. هیچ مدیریت بحرانی دیده نمی‌شود انگار همه چیز از دست خارج‌شده و درخشش تصمیم گرفته پیش از رفتن خودش منظرپور را هم با خود پایین بکشد.

تقرییا سه هفته گذشته در خصوص وقایع صدای آمریکا و سابقه لابی‌گری های ستاره درخشش و بایکوت نمودنمنظر پور در این رسانه مطالبی را نوشته بودیم .

در مطلب مربوطه آمده بود که محمد منظرپور، شخص دوم در «صدای آمریکا». از دید ما او برخلاف ستاره درخشش و همراهانش، نه تنها برای حفظ صندلی خود تلاش نمی‌کند، بلکه برای اخراج خود از «صدای آمریکا» دخیل هم‌بسته است.

در خلاصه ترین کلام ممکن، محمد منظرپوری که در مقام «سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا»، در واکنش به درگذشت اکبرهاشمی رفسنجانی، در شفافیت کامل در صفحه فیس بوک خود، از آیه شریفه انالله و اناالیه راجعون استفاده کرد، حتما انتخاب خود را کرده بود. کم نیستند موسسات ریز و درشتی که در منطقه واشنگتن، با آغوش باز آدم های چون«منظرپور» را به عنوان کارشناس و تحلیل گر مسائل ایران و خاور میانه استخدام می کنند.»

منظر پور البته تا کنون این امر را تایید نکرده ولی به محض پخش شدن این خبر در رسانه های فارسی زبان وی در توئیتر خودش چند آیه قرآنی را منتشر نمود که موید این مطلب است.

محمد منظرپور پیش از صدای آمریکا، در بی‌بی‌سی فارسی، و در ایران در روزنامه انگلیسی زبان «تهران تایمز» کار می‌کرد. وی بر خلاف افرادی مثل فلاحتی که رابطه بسیار نزدیک و دیرینه‌ای با درخشش دارد هیچ گاه در لابی‌گری‌ها و بی قانونی‌های افرادی مثل درخشش دخالت نکرد و تنها به اصول حرفه‌ای خود پایبند بود و از حواشی مستهجنی که امثال فلاحتی در صدای آمریکا برای خود دست و پا کرده بودند دوری می‌کرد. این موضوع را تمام کسانی که در سال‌های اخیر از این شبکه اخراج یا کنار گذاشته شده‌اند را تأیید می‌کنند.

به نظر می‌رسد از آنجایی که آرش سیگارچی سردبیر سایت صدای آمریکا روابط حسنه‌ای با ستاره درخشش دارد بعد از منظر پور وی گزینه اصلی سمت سردبیری صدای آمریکا باشد که در روزهای آینده اخبار آن به‌تدریج منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1076239
ارسال نظر
نظرات