شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:52 منتشر شده در مورخ: 1396/02/31 شناسه خبر: 1110438
مروری بر انتخابات شورای شهر بیرجند؛

انتخاب افراد ارزشی برای شورای شهر پنجم بیرجند/ حاشیه سازان شورای چهارم از ورود به این دوره بازماندند

انتخاب افراد ارزشی برای شورای شهر پنجم بیرجند/ حاشیه سازان شورای چهارم از ورود به این دوره بازماندند
اعضای حاشیه دار شورای چهارم که پس از یک یا دو مرحله و با واسطه به تایید هیئت نظارت رسیدند و بیشترین تبلیغات را برای دور پنجم انجام دادند، این بار مورد رأی اعتماد مردم قرار نگرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد و نتایج آن هم اعلام شد.

 

اما در بیرجند آمار ثبت نام کنندگان و کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی بالا بود و در نهایت 101 کاندیدا درعرصه رقابت باقی ماندند.

 

با توجه به اینکه آمار کاندیداها بالا بود و این موضوع شناخت آنها را برای مردم سخت کرده بود، در این شهر ائتلاف های متفاوتی بین کاندیداهای مختلفی تشکیل شد.

از جمله این ائتلاف ها به این شرح است:

 

 

نتیجه انتخابات شورای شهر بیرجند هم توسط فرمانداری به این شرح اعلام شد؛

اعضای اصلی

۱- ابراهیم تقی زاده - ۲۲۹۵۶ رای
۲- محمدعلی طاهری بجد - ۱۶۶۹۸ رای
۳- زهره موهبتی زهان - ۱۵۵۵۴ رای
۴- فاطمه زهرا هلال بیرجندی ۱۵۲۸۶  رای
۵- مهدی عبدالرزاق نژاد - ۱۵۲۵۳ رای
۶- رضا حسنی صفت - ۱۲۳۷۲ رای
۷- مهدی میری (فرزند محمود) - ۱۲۲۰۶ رای
۸- علیرضا محمودی راد - ۱۲۱۶۸ رای
۹- مرتضی یزدان شناس - ۱۱۴۱۱ رای

 

اعضای علی البدل:

10-مجتبی ذاکریان - ۱۰۹۹۲ رای
11- رضا زنگویی - ۱۰۸۰۹ رای
12- حسین صباغ - ۱۰۷۲۱ رای
13- محمدحسن فخار - ۱۰۵۹۴ رای
14- محمدعلی قاسم زاده نداف - ۱۰۳۷۲ رای
15- مهدی فرجامی فرد - ۹۴۷۵ رای
 

بر این اساس پس از حضور مردم در انتخابات؛ تنها لیستی که بیشترین رأی را آورد؛ لیست خادمان بود که از جمع 6 نفر، 5 نفر جزء اعضای اصلی و یک نفر هم به عنوان اولین عضو علی البدل انتخاب شد.

همچنین طاهری بجد و موهبتی از لیست بیرجند؛ شهر امید و کارگری ، و یزدان شناس هم از ائتلاف اصناف به شورای شهر بیرجند راه یافتند؛ که البته طاهری بجد به عنوان کاندیدای مستقل اعلام حضور کرده بود.

 

همچنین حمید آیتی کاندیدای مجلس دهم شورای اسلامی بیرجند، درمیان و خوسف هم در پیامی عنوان کرده بود " با عنایت به شاخص های جوان گرایی ، تخصص گرایی ، پاکدستی ، حمایت از دولت اعتدال دکتر روحانی ، افراد زیر را برای شورای شهر بیرجند پیشنهاد می نمایم:

 

 

اما از کاندیداهای مورد حمایت حمید آیتی هیچ کدام رأی خوبی نیاوردند و به شورای شهر بیرجند نرسیدند که بر این اساس بنفشه میرکاظمی نفر 36 ، عباس عدل نفر 43 ،حسین صمدیان نفر 49 ،مونا احمدی نفر 57 ، حجت طوفانی نژاد نفر 60 و متین هوشمندی هم نفر 64  شد.

 

خوشبختانه باید گفت؛ اعضای منتخب شورای شهر پنجم بیرجند، بیشتر افراد ارزشی و انقلابی هستند و همچنین اعضای حاشیه دار شورای چهارم که پس از یک یا دو مرحله و با واسطه به تایید هیئت نظارت رسیدند و بیشترین تبلیغات را برای دور پنجم انجام دادند، این بار مورد رأی اعتماد مردم قرار نگرفتند و درواقع مردم دست رد به سینه آنها زدند.

 

امید است که شورای پنجم بیرجند بدور از هر گونه باندبازی و حاشیه سازی؛ گام های موثری تری را در توسعه شهر بیرجند و به نفع مردم بردارد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1110438
ارسال نظر
نظرات