شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 11:55 منتشر شده در مورخ: 1396/04/17 شناسه خبر: 1144071
رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور:

حفاظت از محیط زیست اساس اقتصادی شدن کشاورزی است

حفاظت از محیط زیست اساس اقتصادی شدن کشاورزی است
رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گفت : اقتصادی شدن کشاورزی باعث پایداری آن شده و این امر باید با حفظ منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست همراه باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار؛ نشست تخصصی به مناسبت گرامیداشت روزقشر بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی باشرکت جمعی از مهندسین بسیجی ، فرماندهان پایگاههای مقاومت اداری تابعه جهادکشاورزی استان ، پایگاههای محلات و کشاورزان پیشرو و باحضور دکترجهانسوز رئیس سازمان بسج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور ،  درسالن جلسات جهادکشاورزی استان ایلام برگزار شد.

دکترجهانسوز رئیس سازمان بسج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور در این نشست گفت : اقتصادی شدن کشاورزی باعث پایداری آن می شود و البته این امر باید با حفظ منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست همراه باشد لذا در همین راستا تلاش سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در کمک به علمی شدن کشاورزی کشور در راستای اقتصادی شدن آن می باشد.

وی با استناد به کلام امام راحل که فرموده اند کشاورزی در راس امور است، اختصاص اعتبار توسط دولت های جمهوری اسلامی به بخش کشاورزی را ناکافی دانستند.

جهانسوز نداشتن استراتژی تغذیه در سطح ملی و بین مردم  را از دلایل مصرف بی رویه بعضی از موادغذایی مثل روغن و مصرف مواد دارای ارزش غذایی کم قمداد کرد و گفت : وجود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ غذای اصیل ایرانی باید با فرهنگ سازی مناسب باعث عدم تمایل مردم به استفاده از غذاهای فست فودی و دیگر غذاهای بی ارزش گردد. 

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور در ادامه نشست گفت : در حوزه اسناد فرا دستی دینی به منظور فرهنگ سازی برای رونق کشاورزی و تشریح جایگاه آن در دین مبین اسلام ، توسط سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ، برای اولین باردرجهان اسلام ، ۵ جلد کتاب با استناد به آیات قرآن کریم ، احادیث ، روایات و بیانات امام راحل و رهبر معظم انقلاب تهیه شده است .

وی طرح بسیج همگام با کشاورز را بعنوان راهبرد اصلی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در کنار وزارت جهادکشاورزی  بیان و اظهار داشت: در این طرح با بکارگیری مهندسین بسیجی و استفاده از پتانسیل کشاورزان نمونه تلاش می شود تا شاهد تسریع در ارتقاء تولید در واحد سطح باشیم.

جهانسوز، تهیه و چاپ راهنمای محصولاتی چون  گندم ، برنج و.... با همکاری سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج وزرات جهادکشاورزی را در راستای افزایش بازده تولیدات عنوان و بیان کرد: در این کتب از دستاوردهای پژوهشی ودیدگاههای متخصصان، اساتید دانشگاهها ، مروجان و کشاورزان کارآمد و نخبه کشور استفاده شده است تا با ارسال کتب به سطح روستاهای مجری طرح بسیج همگام باکشاورز ، زمینه استفاده کتب توسط بهره برداران کشاورزی و مهندسین فراهم شود.

در ادامه ، تعدادی از شارکین در مراسم ، نقطه نظرات خود را در خصوص موارد مختلف تخصصی وامورات بسیج مهندسین بیان کردند.

انتهای پیام/ی

 

https://www.dana.ir/1144071
ارسال نظر
نظرات