شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 13:23 منتشر شده در مورخ: 1396/10/01 شناسه خبر: 1263068
فعال دینی اهل سنت بندرخمیر:

انس با قرآن در جامعه باید به فرهنگ تبدیل شود

انس با قرآن در جامعه باید به فرهنگ تبدیل شود
فعال دینی اهل سنت شهرستان بندرخمیر گفت: با وجود فعالیت های قرآنی گسترده متاسفانه هنوز اکثریت مردم و حتی قشر دانشجویان ما در روخوانی قرآن ضعف دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ارسلان غلام زاده، فعال دینی اهل سنت شهرستان بندرخمیر در گفتگو با لوار  با بیان اینکه آموزش قرآن به معنای آموزش دین است،گفت:امروزه برگزاری کلاس قرآن تنها آموزش روخوانی، روانخوانی و تجوید معنی می شود در حالی که باید سمت و سوی آموزش تغییر کند و در کلاس قرآن علاوه بر آموزش های روخوانی و روانخوانی، شیوه درست زندگی کردن از منظر قرآن نیز آموزش داده شود.

وی اظهار کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی بوجود آمدن و گسترش خانه ها و موسسات قرآنی است؛ ولی با وجود فعالیت های قرآنی گسترده متاسفانه هنوز اکثریت مردم و حتی قشر دانشجویان ما در روخوانی قرآن ضعف دارند.

فعال دینی اهل سنت شهرستان بندرخمیر بیان کرد: انس با قرآن بین عموم مردم آنطور که باید اتفاق نیافتاده لذا باید انس با قرآن فرهنگ شود، در این مسئله کم کاری هایی وجود دارد که باید برطرف گردد و فرهنگ و زندگی قرآنی بین توده مردم نهادینه شود.

وی افزود: مجموعه های قرآنی مشکلات عدیده ای از قبیل نداشتن جا و مکان و مضائقه قرآن آموزان دارندکه  باید آن ها به خوبی تأمین شوند مکان و امکانات در اختیار شان قرار بگیرد.

غلامزاده با اشاره به مشکلات مربیان قرآنی افزود:یک مربی قرآن زمانی می تواند پولی بابت کلاس دریافت نکند که مسوولان برای آنها حقوق ثابت در نظر بگیرند لذا باید مشکلات و موانع را حل کرد تا پیشرفت های خوبی ا رقم زد.

وی یادآور شد: فعالیت خانه قرآن آموزش روخوانی، روانخوانی، تجوید، کلاس تفسیر قرآن کریم و درس های قرآنی در سطح عموم است که ان شاءالله با توجه خیرین این این فعالیت ها وسعت پیدا کند.

 

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1263068
ارسال نظر
نظرات