شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فضای مجازی
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1397/02/08 شناسه خبر: 1347180
مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در گفت و گو با دانا:

تلگرام مشغول تولید و تزریق محتوای نامناسب در جامعه است/ تکنولوژی که توسط بیگانه ساخته شود برای ما بدون آسیب نخواهد بود

تلگرام مشغول تولید و تزریق محتوای نامناسب در جامعه است/ تکنولوژی که توسط بیگانه ساخته شود برای ما بدون آسیب نخواهد بود
مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: تلگرام با تو جه به سابقه ای که دارد ثابت کرده است که فضای مناسب و مطمئنی را نمی تواند در اختیار کاربران قرار بدهد.

حجت الاسلام و المسلیمن مهدی شریعتی تبار مدیر عامل  بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار داشت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک تکنولوژی و ابزارارتباطی است که هم می توان از این ابزاراستفاده های درست و بهینه و هم استفاده نامشروع و ضد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کرد.

 

وی افزود: وقتی از یک ابزار یا تکنولوژی استفاده می کنیم که توسط عناصر بیگانه و سواستفاده گر ساخته شده باشد حتما باید بدانیم که برای ما بدون آسیب نخواهد بود.

 

حجت اسلام شریعتی با بیان اینکه مدیریت و هدایت تلگرام در خارج کشور انجام می شود، گفت: این پیام رسان با تولید و تزریق محتوای نامناسب و مضر به لحاظ فرهنگی، سیاسی و امنیتی به جامعه  آسیب های جبران ناپذیری را وارد کرده است لذا شایسته است از شبکه های اجتماعی داخلی که مطمئن و مدیریت آنها در داخل کشورهستند استفاده شود.

 

وی افزود: تلگرام با تو جه به سابقه ای که دارد ثابت کرده که فضای مناسب و مطمئنی را نمی تواند در اختیار کاربران قرار بدهد.

 

مدیر عامل  بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در پاسخ به این سوال که وظیفه مسئولین در مقابله با تهدیدات پیام رسان های خارجی چیست؟ گفت: نظام اسلامی در فرهنگ، تعلیم و تربیت جامعه مسئول است، از حقوق مردم برحکومت اسلامی است که فضاهای رشد و بالندگی سالم را برای جامعه فراهم کند و اگرزمانی تهدیدی مانند همین شبکه های مجازی بخواهد که این مسیر سلامت را زیر سوال ببرد مسئولین باید هرچه سریعتر ورود و مشکل را برطرف کنند.

 

حجت اسلام شریعتی درخصوص وظیفه مردم درمقابله با تهدیدات فضای مجازی گفت:  مردم نیز در این خصوص وظایفی دارند؛ وقتی شما خود را یک مسلمان می دانید پس باید به اصول و ارزش های دینی و اجتماعی خود احترام بگذارید، باید شبکه اجتماعی را انتخاب کنید که براساس منافع و مصالح دینی باشد.

 

وی افزود: شکی نیست که برای هر فیلتری، فیلتر شکن وجود دارد اما مردم نباید نسبت به ارزش های انسانی و فرهنگی خود بی تفاوت باشند، هر انسانی همان مقدار که در برابر سلامت جسم خودش مسئول است نسبت به سلامت روح و روان و اخلاقیات نیز مسئول است پس مردم و مسئولین همه باید دست در دست هم بدهند تا دشمنی که به نقل از حضرت علی (ع) همیشه بیدار است نتواند با توطئه و نیرنگ به ما لطمه بزند.

انتهای پیام/گ

https://www.dana.ir/1347180
ارسال نظر
نظرات