شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فضای مجازی
ساعت: 09:51 منتشر شده در مورخ: 1397/02/09 شناسه خبر: 1347422
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با دانا:

نقض حاکمیت ملی و اقتصادی کشورها از اهداف پیام رسان های خارجی است/ پول مجازی؛ یکی از مهمترین تهدیدات تلگرام

نقض حاکمیت ملی و اقتصادی کشورها از اهداف پیام رسان های خارجی است/ پول مجازی؛ یکی از مهمترین تهدیدات تلگرام
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از تهدیدات شبکه های اجتماعی همین پول های مجازی است همچنین یکی از اهداف و کارکرد شبکه های پیام رسان خارجی نقض حاکمیت ملی و اقتصادی کشورها است که در همه دنیا نیز این موضوع مطرح است.

عامر کعبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا، با تاکید بر آسیب های پیام رسان های خارجی بر اقتصاد ایران اظهار داشت: فضای مجازی مسیر جدیدی را برای کسب و کارهای نوین ایجاد کرده است که خدماتی را به مردم از این طریق ارائه می کنند.

 

وی افزود: روش های جدید کسب و کار در فضای مجازی یک عیب اصلی و اساسی دارد و آن این است که پایه و اساس این فعالیت اقتصادی در یک پیام رسان خارجی مانند تلگرام است که از طرفی مدیریت آن در خارج کشور قرار دارد و هر لحظه مدیریت این شبکه می تواند این خدمات را به یک باره قطع کند و یا هرگونه اختلال و دخل و تصرفی را در این مسیر ایجاد کند که یک خطری بزرگی برای فعالیت های اقتصادی محسوب می شود.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: اگر همین اشتغال و فعالیت در شبکه های پیام رسان داخلی شکل بگیرد از یک اطمینان و پایداری بلند مدتی برخوردار می شود و از طرفی نیز شبکه های پیام رسان  داخلی با قابلیت هایی که دارند می توانند خدمات بهتر و جدیدتری را به مردم ارائه کنند.

 

وی در خصوص راه اندازی پول مجازی تحت عنوان "گرام" در شبکه پیام رسان تلگرام، گفت: یکی از تهدیدات شبکه های اجتماعی همین پول های مجازی است همچنین یکی از اهداف و کارکرد شبکه های پیام رسان خارجی نقض حاکمیت ملی و اقتصادی کشورها است که در همه دنیا نیز این موضوع مطرح است.

 

کعبی ادامه داد: در فروش ارزهای مجازی از طریق تلگرام  هیچگونه نظارت و کنترلی از طرف دولت اعمال نمی شود و هر لحظه هرگونه تهدید و مخاطره ای ممکن است سرمایه افراد را  تهدید کند و یا کل سرمایه به یکباره از بین برود، همچنین در فضای مجازی هیچ کسی با هویت شخص حقوقی شناخته شده ای که بخواهد از لحاظ حقوقی پاسخگو باشد وجود ندارد.

 

وی در خصوص چگونگی اشراف اقتصادی توسط پیام رسان های خارجی بر کشورمان، گفت: وقتی که اطلاعات گسترده ای از کشورمان در اختیار یک مجموعه ای در فضای مجازی قرارمی گیرد آنها قطعا این اطلاعات را تحلیل و برنامه ریزی می کنند و در خصوص علایق مشتریان و اعمال کنترل بر بازار و بازاریابی برای گروهی از کالا های خاص استفاده می کنند که همه اینها میتواند به اقتصاد ملی یک کشور آسیب برساند و باعث اشراف اقتصادی بر آن کشور شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1347422
ارسال نظر
نظرات