شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:57 منتشر شده در مورخ: 1397/03/23 شناسه خبر: 1372537
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در گفت‌وگو با دانا خبرداد:

مردم اصفهان 10 سال است با کم آبی مواجه هستند/ صدای الامان مردم بلند شده است/ وزارت نیرو کوتاهی کرده است

مردم اصفهان 10 سال است با کم آبی مواجه هستند/ صدای الامان مردم بلند شده است/ وزارت نیرو کوتاهی کرده است
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به ضرورت تامین آب شرب مردم اصفهان بیان داشت: در حال حاضر بسیاری از مردم روستاهای اصفهان آب آشامیدنی ندارند و باید اولویت اول دولت تامین آب شرب مردم اصفهان باشد و در مرحله بعد باید در خصوص تامین اّب کشت و کار این استان باید اقداماتی صورت پذیرد.

ناصرموسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به بحران کم آبی در استان اصفهان اظهارداشت: متاسفانه مردم استان اصفهان حدود ده سال است که با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کنند و دولت اقداماتی را برای حل این موضوع آن طور که باید و شاید انجام نداده است.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: حدود 5 میلیون نفر جمعیت استان اصفهان است که 5 میلیون نفر دچار کم آبی در این استان شده اند؛ حتی این موضوع را می توان در اثار تاریخی استان مشاهده کرد، اگر نگاهی به تصاویر سی و سه پل در چند سال اخیر داشته باشیم متوجه می شویم که این اثر تاریخی بر اثر بحران آب در حال از بین رفتن است.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در ادامه با اشاره به ضرورت تامین آب شرب مردم اصفهان بیان داشت: در حال حاضر بسیاری از مردم روستاهای اصفهان آب آشامیدنی ندارند و باید اولویت اول دولت تامین آب شرب مردم اصفهان باشد و در مرحله بعد باید در خصوص تامین اّب کشت و کار این استان باید اقداماتی صورت پذیرد.

 

موسوی لارگانی ادامه داد: امروز از شدت تشنگی صدای الامان مردم بلند شده است، مردم برخی از روستاهای اصفهان آب برای شستوشو و استحمام ندارند، از تشنگی مردم صدای الامانشان بلند شده است و هیچ کسی به داد مردم نمی رسد.

 

وی در خصوص اقدامات برای عدم پیشرفت بحران آب در این استان خاطرنشان کرد: وزارت نیرو در این باره کوتاهی کرده است، کشت هایی که نیاز به آب فراوان دارند در این استان فعالیت می کنند و بیشتر اب این استان صرف کشاورزی های آب بر می شود و وزارت نیرو در خصوص مقابله با این پدیده اقدامی نکرده است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1372537
ارسال نظر
نظرات